Futbol

Emre Belözoğlu açıkladı! Video konferans sistemi…

TFF Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe forması giyen Emre Belözoğlu, video konferans sistemiyle evde çalışmalarına devam edeceklerini açıkladı.

 

“Bütün dünyayı ve ülkemizi etkisi altına bölge Koronavirüs nedeniyle insanlık olarak şiddet günler yaşıyoruz. Devletimizin virüsle çaba etmek için aldığı kararlar, süreci iyi yönetmesi de inşallah bu dönemi en kısa zamanda atlatmamıza vesile olacak diye düşünüyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı ’nın da aldığı kararla Süper Lig ile beraber basketbol ve voleybol liglerindeki maçları erteledi. Lüzum Cumhurbaşkanlığımızın, gerek Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, lüzum TFF ’nin aldığı her türlü karara ayrıca bireysel keza oyuncular anlamında keza de kulüp olarak hürmet duyduğumuzu açıklama etmeliyim. Ertelenme kararının anında akabinde ekip olarak toplanma yaptık. Zeki Hocamızın hazırlamış olduğu bir haftalık evde egzersiz programı belirlendi. Pazartesi gününden itibaren de bizlere arz edilecek, evde kullanacağımız malzemelerle beraber antrenmanlara başlayacağız. Kişisel Performans Uzmanı Fatih Yıldız hocamızın da gözetiminde antrenmanlarımız video sistemi eşliğinde peşine düşüp takip edilecek. Kişisel antrenmanlarımızı tamamladıktan sonra da önümüzdeki hafta federasyon da sezonun baştan başlamasıyla ilgili bir tarih belirleyecektir diye ümit ediyorum. Ona kadar de programımızı güncelleyeceğiz.”

 

“Ülkemizin ve dünyanın geçtiği bu zorlama süreçte, futbol otomatik olarak geride kalmalıydı. Bizler evimizde çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah ülkemiz de dünya da bu salgını bir an önce atlatır. Herkesi virüsle mücadele konusunda devletimizin uyarılarını dikkate almaya eğlence ediyorum. Bizler de antrenmanlarımızı evde yapacağız. Olabildiğince herkesin evlerinde kalması gerektiğini bildirmek zorundayım. Fazla bulaşıcı bir virüs. Sıhhat Bakanlığı ’nda bağlılıkla çalışan bireylere hem bir yurttaş olarak teşekkür etmek istiyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı da içinde bulunduğumuz süreci hem sporcuların sağlığı açısından keza de spor kulüplerinin menfaatleri doğrultusunda çok dürüst yönettiler. İnşallah en kısa sürede bu süreci ülkemiz atlatır. asgari kayıpla bu dönemi atlarız. İnanıyorum ki dünya minimum sıkıntıyla bu süreci atlatır.”

 

“Bir sporcu olarak benim söyleyebileceğim şu; burada devletimizin almış olduğu bir karar var, ayrıca kulüp anlamında ayrıca de sporcu anlamında bizim buna uymamız gerekiyor. Sporcu olarak tabii oysa bizler de motivasyonumuzu saha içinde taraftarın tribünde olmasından da alıyoruz. Ülkemizde son 2-3 gün içerisinde almış olduğumuz ölü vakaları oldu. Hastalığın artarak devam ettiği bir işlem var, natürel ki dünyada da takip ediyoruz. Türkiye ’de futbol baktığınız zaman konjonktür olarak değişim gösterdi. Oyuncu profilleri çoğunlukla tanıdık olmayan ağırlıklı ve yabancı oyuncuların da bu anlamda psikolojisi, motivasyonu bir Türk oyuncuyla benzer olmayabiliyor. Fakat ben Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, Fenerbahçe Spor Kulübü ’nün sporcuları olarak bu süreçte devletimizin, federasyonumuzun almış olduğu her türlü karara saygılı bir şekilde davranmamız gerektiğini düşünüyorum fakat öyle de davrandık. Netice itibariyle böyle bir karar alındı, uygun ve dürüst bir karar olduğunu da düşünüyorum. Sporcu sağlığı söz konusu ve sadece sporcu sağlığı olarak da bakmamak gerekli.”

 

“Bizler maçlara hazırlanmak için antrenman da yapacağımız bir süreç laf konusu. Lüzum tesis çalışanlarıyla gerekse de ekip arkadaşlarımızla antrenman sahasında da birlikteliğimiz olacak. Süreç içinde devletimiz de Spor Bakanlığımız da ayrıca kulüplerin menfaatlerini düşünerek keza de sporcu sağlığını düşünerek en içten kararı verdi. Ama her şeyden önce Sıhhat Bakanlığımız, gündemi de kendimce çok doğru peşine düşüp takip etti ve inşallah ülkemizin bu süreci en az sıkıntıyla atlatmasına vesile olacak radikal kararlar aldı. Bunları da göz ardı etmememiz gerekiyor. Oyuncu, sporcu ve bir Türk futbolcusu olarak da burada devletimizin ve bakanlıklarımızın aldığı her türlü kararda yanlarında olmamız gerekiyor diye düşünüyorum. Onların verdikleri kararlar da hürmet duymamız gerekiyor.”

 

demin de ifade ettiğim gibi Akıllı Hocamız 1 haftalık programı belirledi. Burada Fatih Yıldız hocamız da pazartesi gününden itibaren video denetleme sistemiyle tüm takıma benzer anda antrenman yaptıracak. Zaten bu antrenmanın içeriğiyle ilgili ekipmanı da bizlere bugün ve yarın itibariyle ulaştıracaklar. Bizler de devletimizin vermiş olduğu kararla alakalı herkese söylediğimiz gibi bizler de evde kalacağız, evde kalmalıyız! Ülkemizdeki çoğu bireyin de bu süreçte evde kalması gerekiyor. Bizler de çalışmalarımıza evde devam edeceğiz ve o da bir rutin denetleme biçiminde olacak. Akıllı Hocamızın programı, Fatih Hocamızın da kontrolünde devam edecek sporcuların antrenmanı. Ve bir defa daha açıkça belirtmek isterim ki, lütfen evde kalalım! Bu süreci ülkemiz, birlik ve dirlik içinde yekvücut halinde atlatacaktır. Dünya basit bir süreçten geçmiyor ve ülkemizde de bunun etkileri olacaktır. Ama inanıyorum ancak bu aziz millet, devletimizin vermiş olduğu destekle inşallah en kısa sürede atlatacaktır.”

 

1 gol 4 asist

39 yaşındaki tecrübeli oyuncu bu sezon 19 maçta sahaya çıktı ve 1 gol 4 asist ile oynadı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı