Süper Lig

Emircan Altıntaş: “Kuran-ı Kerim okumamı geliştiriyorum”

Aytemiz Alanyaspor’un orta saha oyuncusu Emircan Altıntaş, koronavirüs günlerinde Sabahtan Gazetesi’ne özel mülâkat verdi.

Devre aralarında 1. Lig takımı Ümraniyespor’dan Akdeniz ekibine transfer olan 24 yaşındaki oyuncu, Koronavirüs günlerinde yaptıklarını ve lige dair düşüncelerini anlattı. İşte Emircan’ın sorulara verdiği yanıtlar:

PAPISS CİSSE BIZE ÖNCÜLÜK EDİYOR

Hocamızın verdiği bir çalışma programı var, buna uyuyoruz. Antrenmanlarımızı evde yapmaya devam ediyoruz. Gücümüzü kaybetmemek için çalışıyoruz. Yalnız yaşıyorum. Film izleyerek, kitap okuyarak günleri geçiyorum, bazen oyun oynuyoruz. Papiss Cisse FIFA oynama konusunda takıma öncülük ediyor. Kuran-ı Kerim okuyordum, daha da geliştirmeye başladım. Dünyasal konuların dışında manevi duygularımı da için peygamber efendimizin hayatını okuyorum.

Futbolu fazla özledik. Devre aralarında hocamız bize ligin ikinci yarısı için hedefler belirlemişti. Bunlardan bir tanesine de Türkiye Kupası’ydı. Biz de finale bir adım yakın durumdayız. Kupayı uyandırmak ve Avrupa’ya gitmeyi çok istiyoruz. İnşallah ivedi zamanda yaşam normale döner ve biz de kupayı müzemize götürme şansını yakalarız. En büyük isteğimiz, bir an önce bu günleri geride bırakıp hayalimize kavuşmak.

HER TÜRLÜ KONUDA FEDAKARLIĞA HAZIRIM

Erol hocamız olsun, yardımcıları olsun her gün arayıp durumumuzu soruyorlar. Ekip kaptanlarımız Efecan abi, Ceyhun abi, Tzavellas ve Wellinton da öyle. Sağ olsunlar tümü bu süreçte aralıksız arayarak, bir şeye ihtiyacımız olup olmadığını soruyor, yardımcı olmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.

Herkes namına olduğu gibi kulüpler namına da baskı bir dönem, belli başlı gelirlerden mahrum kalındığı bir gerçek natürel ki. Ben futbol oynamadığımız dönem için kendi adıma her türlü fedakârlığı yapmaya hazırım.

BİZE EN AZ 20 GÜN İDMAN GEREKİYOR

Evde kısıtlı imkanlar aşağı çalışıyoruz fakat evde yaptığımız 7-8 antrenman olur ya de sahadaki 1 tane demektir. Sıhhat her şeyin ötesinde olduğu için evdeyiz. Sporcuların sağlığının da o noktada düşünülmesi gerekir. Tekrar sahaya çıkmamız için 20 gün-1 ay gibi idman dönemine girmemiz gerekecek. Yaz kampları bunun bir örneği. Tatilden dönüşte iki kamp geçiriyoruz sahaya ama çıkıyoruz. Futbola döndüğümüzde idman eksiğimiz olursa yaz aylarında oynarsak çarşamba-pazar formülü çoğu sakatlık riskini beraberinde getirir. Yetkililer her şeyi düşünüyor, elbette bu konuda da en doğrusunu uygulayacaklardır.

Sadece kendimizi değil, çevremizi de düşünmeliyiz. Bu sebeple devletimizin uyarılarını harfiyen gerçekleştirmek zorundayız. İnsanların da daha artı dikkat ettiğini görüyoruz. Sokaklar boşaldı bundan böyle, dışarıda çok pozitif insan değil. Hep birlikte el ele vererek bu günleri aşacağız. Biz halk olarak zaten aidiyet duygusu yüksek insanlarız. Ülkemize olan sorumluluğumuzu yerine getirmemiz gerekiyor.

DERHAL ALANYA’DA EDINMEK BÜYÜK KISMET

Yaşanan bu salgından tabii ki fazla huzursuz oldum. Daha önce dezenfektan kullanırız, steril ortamda idman yaparız demiştik fakat böylece olmadığını gördük. İtalya’dan arkadaşlarımızla konuştuğumuzda durumun oralarda daha kötü olduğunu gördük. Biz takım olarak Alanya’dayız, kimse buradan ayrılmadı. Bizim için bir talih Alanya’da olmamız çünkü burada nüfus kalabalık yok ve olgu da eksik sayıda.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı