Biyografi

Domenec Torrent

Domenec Torrent Galatasaray’ın yeni teknik direktörü olarak göreve gelmiştir. Başarılı teknik adam hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca futbol kariyeri, oynadığı ve çalıştırdığı takımlar. Hayatı ve biyografi bilgileri.

Hakkında Detaylı Bilgiler:

Domènec Torrent Font İspanyol asıllı Teknik Direktör’dür. İspanya’nın Katalonya bölgesi’nde yer alan Santa Coloma de Gramenet şehri’nde dünyaya gelmiştir. UEFA-Pro lisans sahibi olan Torrent, genellikle oynattığı takımlarda 4-2-3-1 dizilişini tercih etmektedir.

Genç yaşta futbol dünyasına giriş yapmış olsada futbolculuk kariyeri çok kısa sürmüştür. İlk olarak İspanya’da Katalan takımlarından Unio Esportiva Olot takımında forma giymiştir. Ardından Guixols takımında da forma şansı bulmuş ancak henüz 27 yaşında iken futbol kariyerini noktalamaya karar vermiştir. Futbolculuk döneminde orta sahanın ortasında görev yapan teknik adam günümüzde ise kariyerini teknik direktör olarak sürdürmektedir.

İlk teknik direktörlük deneyimini İspanya Girona şehri takımlarından CF Palafrugell takımı ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Palamos CF, Girona FC, Barcelona (Yardımcı antrenör), Bayern (Yardımcı antrenör), Manchester City (Yardımcı antrenör), New York City ve Flamengo takımlarını çalıştırmıştır.

2022 sezonunda ise Fatih Terim‘in yerine Galatasaray teknik direktörlüğüne geçmiştir. Kariyerinde henüz ciddi bir başarı bulunmamakla birlikte Galatasaray takımında nasıl bir kariyer çizeceği merak konusudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı