Süper Lig

Diego Lugano: ‘Türkiye ’de yaşadıklarımdan 10 kitap yazabilirim, böyle zorlama görmedim! ’

Fenerbahçe’nin yıldız savunmacısı Diego Lugano, Türkiye günlerine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Lugano, “Türkiye’de yaşadıklarımdan 10 tane kitap yazabilirim. Türkler, Uruguaylılara çok benziyor, aniden yükseliyorlar. 1000’lerce anım var. İlk yılımda Ümit Özat kaptandı, Alex gibi bir oyuncu vardı ve 100. yılda şampiyon olmalıydık. Hayatımda böyle bir baskı görmedim” dedi.

Fenerbahçe ’nin unutulmaz savunma oyuncusu Diego Lugano, verdiği bir röportajda Fenerbahçe günlerinden laf ederken çarpıcı anekdotlar aktardı.

“Türkiye ’de yaşadıklarımdan 10 tane kitap yazabilirim” diyen Lugano, “Türkler, Uruguaylılara çok benziyor, bir anda yükseliyorlar. 1000 ’lerce anım var. İlk yılımda Ümit Özat kaptandı, Alex gibi bir oyuncu vardı ve 100. yılda şampiyon olmalıydık. Hayatımda böyle bir zorlama görmedim” dedi.

Lugano “Bir gün yemekteydik, yabancılar maaşları alamadığı için sinirliydi ve kaptan bana, 5 aylık maaşını alamadığını söyledi. Tercümana başkan ile karşılaşmak istediğimizi söyledik fakat ondan önce başkan ona, ikimizle konuşmak istediğini söylemiş. Maça çıktık, kazandık ve sonradan ofisine gittim. Ofisine gidince, el kol hareketleriyle bir şeyler anlatmaya başladı, hiçbir şey anlamadım. Sinirli bir Türk, diğer kimseye benzemiyor” diye konuştu ve şöyle devam etti:

“Masaya vurdu, bir şeyleri tekmeledi, bizi korkutma mi ediyordu anlamadım. Konuşmak istediğimizde de bizi ofisten attı. Çevirmen döndürmek istemedi. Çok gergindi. 100 takvim bir kulüpte olduğumuzu, 25 milyon taraftarı olduğunu ve Güney Amerikalıların maçtan 1 gün önce para konuşmasının kabul edilemez olduğunu söylemiş. Halbuki biz hiçbir şey söylememiştik.”

İLGİLİ HABER Caner Erkin için Fenerbahçe`de geri sayım Caner Erkin için Fenerbahçe`de geri sayım

“Ertesi gün kaptana gittim, bizim onu da savunmak istediğimizi söyledim, herkesi savunmak istediğimizi belirttim” diyen Lugano, “Bana, ‘Senin benim hakkımı korumanı mı istedim ’ dedi. ‘İstediysem, özür dilerim ’ dedi. Benim tek başıma bu durumu yarattığımı söyledi. Çok başka bir kültür olduğunu söyledi. Orada başkanın istediğini yapma hakkı vardı” ifadelerini kullandı. Kaptan olmak hakkında da konuşan Uruguaylı, “Kaptan elde etmek, soyunma odasının kontrolünü elinde tutmak, bir giz gerektirmiyor. Manâlı olan, kendin olmak. Her gün düzenli olarak gösterdiğin belli bir tavır modelin varsa, bu senin hürmet görmeni, sevilmeni sağlıyor” dedi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı