Süper Lig

Di Francesco: “Türkiye’den teklif aldım”

Son olarak Roma ve Sampdoria kulüplerinde tayin alan Eusebio Di Francesco, Türkiye’den öneri aldığını duyurdu.

Koronavirüs nedeniyle kendini izole ettiğini gösteren 50 yaşındaki Di Francesco, “Bu süreçte İngilizce çalışıyorum. Ayrıca, torunumla Skype üzerinden görüşmeler yapıyorum. Her türlü yeni tecrübeye açığım. Sassuolo’da çalışırken ve son dönemde Premier Lig’den bir takım kulüplerden teklifler aldım.” ifadelerini kullandı.

La Gazzetta’ya konuşan Di Francesco, “Son dönemde Türkiye’den bir önerge geldi. Keza, bir takım milli takımlardan da teklifler oldu. Opsiyonlarıma bakıyorum.” sözlerini noktaladı.

Öte yana, Di Francesco’ya öneri yapan kulübün Fenerbahçe olduğuna dair söylentiler çıktı.

EUSEBIO DI FRANCESCO’NUN KARİYERİ

Teknik direktörlük kariyerine 2008’de Virtus Lanciano ile başlayan Di Francesco, ardındaki 2 sezon baştan başa Pescara’da devir aldı. 2011’deki kısa Lecce macerasının ardından 2012’de adını duyuracağı ve başarılı olacağı Sassuolo’ya geçti. 5 sezonluk Sassuolo kariyeri, Di Francesco’ya AS Roma’nın kapılarını açtı. Roma’daki 2 sezonun ardından İtalyan öğretmen, Monchi’nin görevinden alınmasıyla birlikte ayrıldı. Bu sezon 8 maçlığına Sampdoria’yı idare eden İtalyan futbol adamı, ekim ayından bu yanlamasına kendisine kulüp arıyordu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı