Basketbol

Detroit – Utah maçının kameramanı corona virüs sebebiyle komada

NBA’de corona virüs salgını sebebiyle sezon askıya alınırken bu karardan 4 gün önce oynanan Detroit Pistons – Utah Jazz maçının kameramanına corona virüs teşhisi konuldu.

İsmi açıklanmayan kameramanın durumu, arkadaşları göre yerel medya aracılığıyla paylaşıldı. 

50 yaşındaki kameraman, Detroit Pistons’ın sahası Little Caesars Arena’da yıllarca tayin yaparken Pistons – Jazz maçı sonrası da soyunma odası röportajları gerçekleştirmiş.

Kameramanın, corona virüse bütün olarak nerede, nasıl, ne vakit yakalandığı bilinmiyor. Arkadaşı Grov Tigue’in yaptığı açıklamaya kadar maçtan takriben 1 hafta daha sonra kendini hasta hissetmeye başladı. Evde kullandığı ilaçlar işe yaramayınca da 18 Mart’ta hastaneye gitmeye karar verdi. 

Hastanede birincil etapta oksijen seviyesi düştüğü için solunum cihazına bağlanan hastanın sonra komaya girdiği belirtildi. Salı günü komadan kurtulmasına karşın nefes almakta yaşadığı can sıkıntısı sebebiyle her tarafta komaya alındığı aktarıldı. 

NBA’de başlangıçta Utah Jazz oyuncusu Rudy Gobert’in corona virüs testi pozitif çıkarken ardından takım arkadaşı Donovan Mitchell ve Detroit Pistons forması giyen Chris Wood, hastalığa yakalanan isimler olmuşlardı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı