Süper Lig

Denizlisporlu futbolculardan ‘Hazırız ’ mesajı

Denizlisporlu futbolcular Recep Niyaz, Oğuz Yılmaz, Radoslaw Murawski ve Zakarya Bergdich, Süper Lig’in 27. haftasında deplasmanda oynayacakları Sivasspor maçı öncesinde hazır olduklarını söyledi.

Denizlispor, Süper Lig ’in 27. haftasında deplasmanda oynayacağı DG Sivasspor maçının hazırlıklarına Haluk Ulusoy Tesisleri ’nde gerçekleştirdiği antrenmanla devam etti. Teknik Direktör Bülent Uygun gözetiminde gerçekleştirilen antrenmanda futbolcuların şen olmaları gözden kaçmadı.

Corona virüsü tedbirleri zarfında hijyen ve tedbirlere uyan futbolcular, antrenmanlara erken başlamanın mükemmel olduğunu belirtti. Antrenmanda futbolculardan Recep Niyaz, Oğuz Yılmaz, Radoslaw Murawski ve Zakarya Bergdich basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Recep Niyaz: ‘Lige ara vermeden öncede iyi bir çıkışımız vardı ’

Antrenmanlara devam ettiklerini ve normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte maç hazırlıklarına iyi bir şekilde başladıklarını söyleyen Recep Niyaz, “1 Haziran itibariyle normalleşme yavaş yavaş başladı. Ben bu saatten sonra futbolun hayatımıza girip, en azından insanların bir nevi odak noktasını değiştirebileceğimize inanıyorum. Bu yolda çalışmalarımıza azıcık erken başladık. yavaşça ilerlemeye başladık. İyi de hazırlanıyoruz, önümüzde 8 maç var ve hakikatten kuvvet maçlarımız var. Kafaya oynayan ekiplerle oynayacağız. Hiç nafile atılacak bir ekip değiliz. İyi hazırlanıyoruz, iyi çalışıyoruz, iyide bir takımız. Bunu en başından beri söylüyoruz. Lige ara vermeden öncede iyi bir çıkışımız vardı. Bu çıkışımızı devam ettirmek istiyoruz. Tüm maçlarda puan ve puanlarla inşallah ligi kuytu bir yerde bitirmek istiyoruz. İnşallah hepimiz emeklerimizin karşılığını alırız. Zorlama bir maç olacak lakin dediğim gibi biz son 3 haftada gerçekte fazla güç maçlarda iyi maçlar oynayarak, iyi sonuçlar aldık. Bu çıkışımızı devam ettiriyoruz. Sivasspor, bu senenin önemli takımlarından ve kafaya oynayan ekiplerinden biri. Rakibin ismi, cismi ne olursa olsun, biz her maçtan puan ve puanlar almak için sahaya çıkacağız. Bunun ilki de Sivasspor maçı olacak ve kendimize inanarak gidiyoruz. İyi çalışarak gidiyoruz, hazırlanmış olarak da gideceğiz inşallah. Oradan da puan ve puanlar alarak evimize döneceğiz inşallah” dedi.

İLGİLİ HABER Bülent Uygun`dan sitem: `Bu işin emekçisi, futbolcular ve teknik direktörlerle konuşulmadı` Bülent Yerinde`dan sitem: `Bu işin emekçisi, futbolcular ve teknik direktörlerle konuşulmadı`

Oğuz Yılmaz: ‘Sivas’a sırası gelmişken çok artı korkmuyoruz ’

Oğuz Yılmaz ise ilk kez bu kadar uzun zaman futbol oynamadıklarını ve corona virüsü testleri olumsuz çıktığından dolayı antrenmanlara erken başladıklarını belirtti. Bu aranın futbolcular için uzun olduğunu açıklayan Yılmaz, “Keza de çok uzun bir süreydi. Sezon aralarında bile bu değin yatmıyorduk. Vücudumuz bayağı bir stabil kaldı. Bunu değiştirmeye çalışıyoruz, sakatlık riskini azaltmak için. Çünkü futbolcu bu tür bekleyişlerden sonradan oynamak sakatlıkları getirebiliyor. Hocamızda bunlara fazla uyarı ediyor. O yüzden biz birazcık erken başladık. Öteki takımlara göre ve takımımızda da corona virüsü çıkmaması, antrenmanlara ara vermememizi sağladı. Bu bakışla ilerliyoruz. Bizim bir avantajımız var. Bence son maçlarda bir birlikteliğimiz vardı ve bunu devam ettirmek istiyoruz. Bu ara bize iyi geldiğini düşünüyorum o yüzden Sivas’a sırası gelmişken de korkmuyoruz. İyi futbolumuzu orada da devam ettirmeyi düşünüyoruz ve inşallah iyi bir sonuçla da döneriz” diye konuştu.

Radoslaw Murawski: ‘Sabırsızlanıyoruz, ne zamandır oynamak istiyorduk ’

Radoslaw Murawski de uzun zamandır futbol oynamadığını ve Sivasspor maçı için sabırsızlandığını belirterek, “Sabırsızlanıyoruz, ne zamandır oynamak istiyorduk. Acilen ne süre oynayacağımızı bildiğimiz için zamanın geçmesini bekliyoruz ve ben çok sabırsızlanıyorum. İnşallah oradan 3 puanla ayrılırız. Biz hazırız. Baktığımız zaman şimdi oynayabiliriz, o yüzden umarım kazanırız, hedefimiz de kazanmak. Biz bunun için hazırlandık. Umuyorum bu grafikle devam ederiz. Ara verildiğinden beri her gün idman yaptım. Çünkü benim işimin bu olduğunu biliyorum. Biz ne değin idman yaparsak böylece hazırlanmış oluruz. Kendimizi hazır tutmamız bu anlamda da fazla önlem kazanıyor. Maçlarda gol atıp, asist gerçekleştirmek isterim. Katkıda bulunmak isterim. Umarım da o kadar olur” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER Erol Bulut`tan Fenerbahçe analizi: `Son 2 senede...` Erol Bulut`tan Fenerbahçe analizi: `Son 2 senede…`

Zakarya Bergdich: ‘Fazla kötü sakatlık geçirdim ama toparlanma fırsatım oldu ’

Son olarak da Zakarya Bergdich, uzun süredir futbol oynayamadığını vurgulayarak, “Bu süreçte fazla çalıştık ve oynamak için hazırlanmış olduğumuzu düşünüyorum. Fazla fena bir sakatlık geçirdim lakin bu dönemde de biraz şanslıydım. Ligler araya gidince benim de toparlanma fırsatım oldu. Çalıştığım için de acilen hazır ayla geldim. Baht bulduğum taktirde de oynayabilirim” dedi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı