Süper Lig

Denizlispor kalecisi Stachowiak sözleşmesini feshetti

Yukatel Denizlispor’un Polonyalı kalecisi Adam Stachowiak, sözleşmesini tek taraflı feshetti.

Denizlispor ’un 33 yaşındaki deneyimli file bekçisi Adam Stachowiak, 2 aylık maaşının ödenmemesini bahane göstererek sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti.

Yeşil siyahlı ekip yaptığı yazılmış açıklamayla duruma tepki gösterdi. Polonyalı oyuncunun sözleşmesini feshetmesinin iyi niyetten uzak bir tutum olduğu belirli açıklamada, “Kulübümüz profesyonel takım oyuncularından kaleci Adam Stackhowiak sözleşmesini tek yanlı olarak feshetmiştir. Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada yaşam neredeyse durma noktasına gelmişken, bundan maksimum etkilenen sektörlerden biri de spor olmuştur. Salgının ülkemizde görülmesiyle birlikte tüm spor organizasyonları tamamen durmuştur. Yukatel Denizlispor Kulübü olarak bu zorlu süreci mümkün olduğunca minimum hasarla atlatmanın çalışmaları devam ederken, kaleci Adam Stackhowiak´ın  2 aylık alacağını alamadığını ederek sözleşmesini tek yanlı fesh etmesi, iyi niyetten çok uzakta bir davranıştır. TFF´den alacaklarımızı alamadığımız ve tabiri caizse kasamıza bir kuruş zeka girmeyen son dönemlerde yaşadığımız idareli sıkıntıya rağmen, futbolculara geçen hafta toplam 1.5 milyon TL ödeme yapılmış, bu hafta da 1.5 milyon TL ödeneceği açıklanmıştır. Adam Stackhowiak ile yapılan görüşmede, kendisi geçen sezon aldığı ücretin 2 katı aidat talebinde bulunmuş ve tehditvari bir davranış sergilemiştir. Ilk Önce Avrupa elde etmek üzere çoğu ülkedeki liglerde futbolcular ödenti indirimine bile sırası gelmişken, bir oyuncumuzun alacaklarını vaktinde alamadığı gerekçesiyle sözleşmesini fesh etmesi bizleri yalnızca üzmüştür.

Yukatel Denizlispor bugüne dek olduğu gibi bundan daha sonra da onurlu, onurlu ve mesleğine hürmet duyan oyuncularla yoluna devam etmeyi sürdürecektir” denildi

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı