Süper Lig

Denizlispor Başkanı Ali Çetin ’den yayıncı kuruluşa tepki!

Denizlispor Kulüp Başkanı Ali Çetin, yayıncı kuruluşun kulüplere yaptığı ödemeleri erteleme kararını sert bir dille eleştirerek, “Kulüplerin fazla güç günler geçireceği kesin. Kulüp yönetimlerinin ve büyük kasaba dinamiklerinin desteğiyle ama bir yere kadar gidilebilir. Türkiye ’deki bütün kulüpler yayıncı kuruluştan üstündür. Bunun farkına varmaları gerekli” dedi.

Geçtiğimiz günlerde yayıncı kuruluş, mart ayının birincil üç haftasındaki maçların oynanılmış olmasına rağmen, ödemeleri durdurduğunu TFF’ye iletti. Denizlispor Kulüp Başkanı Ali Çetin de alınan bu karar hakkında İHA ’ya açıklamalarda bulundu. Başkan Çetin, yaptığı açıklamada yayıncı kuruluşa yüklenerek, “Hiçbir yayıncı kuruluş Türk futbolunun kaderiyle oynayamaz.”

‘BÜTÜN KULÜPLER YAYINCI KURULUŞTAN ÜSTÜNDÜR ’

”Üzülerek söylüyorum ancak yayıncı kuruluş bugüne dek gösterilen iyi amaç çerçevesindeki tüm gayretlerimizi yıkmıştır. Çünkü biz sezon başında onların talepleri üstüne fazla önemli miktarda tüm kulüpler olarak elimizden geldiği dek muavin olup, indirim yaptık lakin onların bu dönemde destek olması gerekirken bu şekilde yaklaşımları tüm futbol camiasını üzmüştür. Söylediğim gibi Türkiye’deki tüm kulüpler yayıncı kuruluştan üstündür. Bunun farkına varmaları lüzumlu” biçiminde konuştu.

İLGİLİ HABER Yayıncı kuruluştan flaş karar! Süper Lig için ödeme yapılmayacak... Yayıncı kuruluştan flaş karar! Süper Lig için ödeme yapılmayacak…

‘KARLI ÇIKMANIN HESAPLARINI YAPMAMALI ’

Başkan Ali Çetin, yayıncı kuruluşun sattığı paketlerden nedeniyle vatandaşlardan kesintisiz olarak para almasının yanı sıra bir şirket olarak yayıncı kuruluşun da diğer şirketler gibi bu işten karlı çıkmanın hesaplarını yapmaması gerektiğini dile getirdi. Çetin açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Zaten yayıncı kuruluş sattığı paketlerden dolayı vatandaşlardan her ay para alıyor. Şu lahza bir paket iptal ettirmeyi denerseniz iptal ettiremezsiniz. Bir kaybı varsa reklam kaybı vardır fakat sporun ve dünyanın ciddi kayıpları var. Bu işten karlı çıkmanın hesaplarını yapmamalı. Hatta daha da destek vermeli çünkü yayıncı kuruluş da şirket ve bütün şirketler gibi Türk futbolunun ve Türk ekonomisinin yanına olmaları gerekiyor.”

‘HİÇ İYİ NİYETLİ BİR GÖSTERGE DEĞİL ’

Kulüplerin zorlama günler geçirdiği ve geçirmeye de devam edeceğini söyleyen Çetin, “Kulüplerin fazla zor günler geçireceği belli. Kulüp yönetimlerinin ve şehir halkı dinamiklerinin desteğiyle ancak bir yere dek gidilebilir. Kulüplerin şimdi hiçbir geliri değil. Kulüpler aslında kötü günler yaşıyor ama yayıncı kuruluşunda bu şekilde yaklaşımı kulüplere bir darbe daha vurmuştur. Bu hiç iyi niyetli bir gösterge değildir. Bir B ve C planı kesinlikle araştırılması gerekiyor. Sezon başından beri yayıncı kuruluşun temiz kalpli yaklaştığını düşünmüyorum, hiçbir vakit da düşünmedim. Yalnızca kendi kişisel ve şirketlerinin menfaatlerini düşünüyorlar” ifadelerini kullandı.

‘YAKLAŞIMLARI BÜTÜN KULÜPLERİ ÜZDÜ ’

Yayıncı kuruluşun aldığı bu kadarın Denizlispor ve diğer Türk kulüplerinin borçlarını arttıracağını dile getiren Çetin, “Diğer kulüplerin ekonomilerini gerçekte bilmiyorum lakin biz Denizlispor olarak 40 milyon TL civarındaydı borcumuz. hemen 50 milyon TL’ye çıktı borcumuz. Maçlar oynanmayınca, paralar da gelmeyince, gelirlerimiz de gecikince. Çünkü giderlerimiz kesintisiz devam ediyor ama bir tedbir alınmadan böyle devam edilirse sezon sonuna 70 milyon TL’yi bulur. Yani bizler için uykuları kaçıran rakamlar. Çünkü biz yönetime gelirken borçların da başarıyla beraber azalacağını söylemiştik. Çok da iyi gidiyorduk gerçekte. 40 milyon TL, Süper Lig kulübü için fazla bir para değildi. Gerçekte gidiyorduk. Bu lanet mümkün koronadan dolayı tüm hesaplar karıştı. Biz bunu başaramayacak değiliz. Başaracağız. Bir tek bizim başarmamız da kayda değer değil. Kayda Değer olan tüm Türkiye kulüplerinin bu illetten kurtulması, çok zararlı çıkmaması. Dediğim gibi yayıncı kuruluşu takviye vermesi gereken bir dönemdeyiz. Bu yaklaşımları bütün kulüplerimizi üzdü” diye konuştu.

‘TÜRK KULÜPLERİNİN TOPARLANMASI UZUN YILLAR ALIR ’

Çetin, yayıncı kuruluşun ödemeleri durdurmasının arkasında kulüplerin kapıya kilit vurmaları durumunda Türk futbolunun uzun yıllar toparlanamayacağını söyledi. Çetin, “Federasyonla ilgili acilen net bir bilgimiz değil. Federasyon da bu konuyla ilgili mücadelesini sürdürüyor. Biz Denizlispor olarak bu işin altından şüphesiz kalkarız. Bu büyük kasaba bize bu değin sahip çıkıyorken, futbolcularımız bize bu kadar sahip çıkıyorken biz bunu bir şekilde atlatırız. Ama bir tek bizim atlatmamız önemli yok manâlı tüm kulüplerin bu işten zararlı çıkması. Allah korusun kulüpler kapıya kilit vurursa Türk futbolunun toparlanması uzun yıllar alır” dedi.

öte yandan futbolcuların az önce ödemeler hakkında bir talepte bulunmadığını söyleyen Ali Çetin, futbolcularla bir aile olduklarını ve oyuncularının yanında olacaklarını, bu engebeli günleri beraber atlatacaklarını dile getirdi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı