Basketbol

Darüşşafakalı sporcular evden çalışıyor

Darüşşafaka Spor Kulübü, yeni alıcı koronavirüs (Kovid-19) sürecinde bütün sporcularının evden çalıştığını açıkladı. Kulüpten yapılan açıklamada, “Darüşşafaka Spor Kulübü olarak sağlık durumu bakanlığımızın ilk Covid-19 virüsü vakasını açıklamasının peşinde, A Takımı, altyapılar gruplarımızı ve Daçka Basket Akademi çalışmalarımızı ’Evde kal ’ diyerek iptal ettik. Uzayan evde yalıtım süreci sebebi ile A Takımı, altyapı grupları ve Daçka Basket Akademi sporcularımızı, sporcu ailelerini kapsayan video konferans çalışmalarını ’Daçka Ev Ödevinde ’ diyerek başlattık.” ifadeleri kullanıldı.

Sporculara virüs ile ilgili bilgilendirme ve korunma için uygulanması gereken kuralları içeren bilgi metinlerinin paylaşıldığına yer bahşedilen açıklamada, sporculara video temas ile maddi çalışma programları, gıda programları ve psikoterapistin hazırladığı endişe, stres gibi sorunlar için çözüm önerileri taşıyan programlarımlar uygulandığına yer verildi.

Uzaktan egzersiz programının sporcuların geri bildirimleri ile geliştirileceğinden de bahsedilen açıklamada Darüşşafaka Tekfen A Takımı Baş Antrenörü Selçuk Ernak ve A takım oyuncularının katılacağı video konferanslar hazırlandığı da kaydedildi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı