Basketbol

Darüşşafaka, #DaçkaEvÖdevinde diyerek evde çalışıyor

Darüşşafaka Spor Kulübü’nden yapılan açıklamada, “Uzayan evde yalıtım süreci nedeniyle, A Takımı, Altyapılar Grupları ve Daçka Basket Akademi sporcularımızı, sporcu ailelerini kapsayan video konferans çalışmalarını #DaçkaEvÖdevinde diyerek başlattık” denildi ve şu bilgiler verildi:

“Altyapı sorumlumuz Semih Uysal ve Daçka Basket Yüksekokul Sorumlumuz Murat Özyer koordinasyonunda, tüm altyapılar grupları sporcularımız, Daçka Basket Akademi sporcularımız ve sporcu aileleri ile video konferans yöntemi ile toplantılar yaparak, Covit-19 Virüs salgını hakkında bilgilendirme,korunma için uygulanması gereken kuralları içeren data metinlerini paylaştık.

“Uzmanların #EvdeKal uyarıları ve sosyal yalıtım sürecinin de devam etmesi ile birlikte, kondisyonerlerimiz, diyetisyenimiz ve Psikoterapist/Psikolojik Performans Danışmanımızın çalışmaları sonucunda oluşturduğumuz programları #DaçkaEvÖdevinde mottosu ile hayata geçirdik.

“Sporcularımızla video temas ile somut egzersiz programları, gıda programları ve Psikoterapistimizin hazırladığı endişe, stres gibi sorunlar için çözüm önerileri taşıyan programlarımızı uygulamaya başladık.

“Mevcut sürecin bir süre daha uzayacağın göze alarak bilirkişi ekiplerimiz ve sporcularımızın geri bildirimleri ile uzakta egzersiz programlarımızı geliştirerek sürdüreceğiz. Video konferans sistemi ile haftada 3 gün somut egzersizler yapıyor, diyetisyenlerimizin yaş gruplarına kadar hazırladığı gıda programlarını paylaşıyoruz. 

“Sporcu aileleri ile Psikoterapistimizin katılacağı video konferanslar planlıyoruz, bu süreci daha dinç atlatmak için, çalışmalarımıza devam ediyoruz.

“Darüşşafa Tekfen Basketbol A Takımı Baş Antrenörü Selçuk ERNAK ve A Takımı oyuncularının katılacağı video konferans sistemi ile düzenleyeceğimiztoplantılar hazırlıyoruz. 

“Darüşşafaka Tekfen A Takımı oyuncuları, Daçka Basket Akademi YOUTUBE kanalımız için, fiziki egzersiz videoları hazırlıyor, Altyapılar gruplarındaki sporcularımıza evde geçirilecek uzun süre için özel programlar öneriyor. 

“Darüşşafaka Tekfen, Darüşşafaka Altyapı grupları ve Daçka Basket Yüksekokul olarak bu süreci de #BirlikteGüçlüyüz diyerek atlatacağımıza inanıyoruz.

“Darüşşafaka Spor Kulübü,yaşanan bu sürecin sonra erip sağlıkla buluşacağımız günler gelene değin, #DaçkaEvÖdevinde diyoruz.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı