Süper Lig

Damien Comolli: “Futbol piyasasında büyük düşüş olacak”

Fenerbahçe’nin eski sportif direktörü Damien Comolli, futbol gündemini ve son dönemde dünyayı etkisi altına bölge koronavirüs salgınının futbola olan etkisini değerlendirdi.

Koronavirüsün futbolcuların değerini fazla düşüreceğini belirten Fransız futbol adamı, Premier Lig için yeni gözdesini de açıkladı.

YENİ GÖZDESİNİ AÇIKLADI

Fransa Ligue 1 takımlarından Marsilya forması giyen defans oyuncusu Boubacar Kamara’nın büyük takımlarda oynayacağını bahis eden Damien Comolli, “Kamara, Marsilya’da beni en çok etkileyen oyuncu. Manchester City, Real Madrid gibi büyük takımlarda oynayacağını düşünüyorum. Marsilya’da en üst düzeyde oynamak namına azami potansiyele sahip oyuncu konumunda. Zeki bir oyuncu, topla kat ediyor, oyunu yaşıyor… Caleta-Car da Premier Lig için ideal bir ad. Onun da ciddi bir potansiyeli var” ifadelerini kullandı.

“PİYASADA CİDDİ DÜŞÜŞ OLACAK”

Koronavirüs salgınının futbol piyasasını nasıl etkileyeceğine dair de konuşan 47 yaşındaki sportif direktör, “Şu lahza Avrupa’da hangi başkanla konuştuysam fiyatların düşeceğini söylüyorlar. Futbol piyasasında çok ciddi bir düşüş yaşanacak. Şimdilik bir futbolcunun fiyatı hakkında konuşamayız çünkü çok şey değişecek.” dedi.

Fenerbahçe’ye 12 Haziran 2018’de katılan Comolli, 12 Ocak 2020’de sarı – lacivertli kulüple yollarını ayırmıştı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı