Spor Haberleri

CHP ’li Şimşek Kaya: Futbolcuların canı yok mu?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Şimşek Kaya, lig maçlarının oynatılmasına tepki misafir etme. Kaya, “Futbolcuların canı değil mu? Onlara koronavirüs bulaşmaz mı? Onlar koronavirüs bulaştırmaz mı? Futbol maçlarının oynatılması için alınan kararların hiçbir haklı gerekçesi olamaz” dedi.

Sözcü/İstanbul / CHP Genel Başkan Yardımcısı Şimşek Kaya, birçok ülkede Corona virüsü (Covid-19) nedeniyle lig maçlarının ertelenmesi kararı alınırken, Türkiye ’de liglerin devam ettirilmesine tepki gösterdi.

‘HİÇ KİMSENİN BUNA HAKKI DEĞIL ’

Teknik direktörlerin ve futbolcuların da bu karara tepki gösterdiğini açıklayan Kaya, “Dünyayı tehdit eden koronavirüs salgınına karşı bütün alanlarda tedbir alırken; Cumhurbaşkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu profesyonel lig maçlarının/spor müsabakalarının seyircisiz oynanmasına karar verdi. Hiç kimse, kurum, kuruluş ve organizasyonun; İnsan sağlığını hiçe sayan, telafisi imkansız sonuçlar doğuracak kararlar alma ve uygulatma hakkı yoktur” dedi.

‘AKIL TUTULMASINDAN DIĞER BİR ŞEY DEĞİLDİR ’

Yaptığı yazılmış açıklamada, “Lig maçlarının oynatılması us tutulmasından diğer bir şey değildir” diyen Kaya, “Futbolcuların canı yok mu? Onlara koronavirüs bulaşmaz mı? Onlar koronavirüs bulaştırmaz mı? Futbol maçlarının oynatılması için alınan kararların hiçbir haklı gerekçesi olamaz. İvedilikle iptal edilerek, tüm toplumu tehdit eden uygulamaya son verilmelidir” ifadesinde bulundu.

SORU ÖNERGESİ VERDİ

Laf konusu kararın bütün toplumu corona virüs tehdidine karşısında açık ışık halkası getireceğini savunan Kaya, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu kadar yazılmış olarak yanıtlanması için bir soru önergesi verdiğini açıkladı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı