Spor Haberleri

Chelsea ’nin genç yıldızı Mason Mount ’un karantinayı hiçe saydı

Callum Hudson-Odoi’un corona virüslü çıkmasının arkasından takımı karantinaya bölge Chelsea’de, genç yıldız Mason Mount karantina kurallarını ihlal ederek halka açık alanda futbol oynadı.

Chelsea ’nin genç İngiliz yıldızı Mason Mount, karantina altında olması gerekmesine rağmen milli takımdan arkadaşı Declan Rice ile halka açık ortamda futbol oynarken görüntülendi.

Mount ’un Chelsea ’den takım arkadaşı Callum Hudsun-Odoi, geçtiğimiz günlerde corona virüse yakalanmıştı. Bu sebeple bütün Chelsea kulübü çalışanları karantina altına alınmıştı.

Chelsea kulübü yönetiminin oyuncuya canice vermesi bekleniyor. Hem teknik direktör Frank Lampard ’ın da oyuncuya çok sinirli.

Ada basına göre, Declan Rice ’a herhangi bir yaptırım uygulanması beklenmiyor. Ancak oyuncuların futbol oynadığı açık sahaya 14 yaşındaki kızını getiren bir baba, “Futbolcuları arabalarından inerken kızım tanıdı. Tıbbi maskelerden takıyorlardı ancak salgını bulaştırmamak için yahut tanınmamak için mi taktılar? Kesin değilim. Mason ’ın ekip arkadaşı Callum ’un corona virüse yakalandığı açıklanmıştı. Bu genç oyuncuların durumu ciddiye aldıklarını hiç sanmıyorum” diye konuştu.

Chelsea sözcüsü sorumluluklarının Mount ’a hatırlattıklarını söylerken West Ham kanadı Rice ’ın yanlış bir şey yapmadığını savunuyor. 21 yaşındaki iki oyuncunun da Gareth Southgate ’in EURO 2020 İngiltere kadrosunda olması bekleniyordu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı