Süper Lig

Cenk Renda’dan tanımlama: “Yoğun bakımda değilim”

Fenerbahçe Beko’nun yönetimsel menajeri Cenk Renda , koronavirüs salgınından nedeniyle yoğun bakımda olduğu iddialarını sosyal ağ hesabından yalanladı.

Doktor kontrolünde olduğunu söyleyen Renda, takımla ilgili açıklamanın sarı – lacivertli kulüpten yapılacağını söyledi.

Cenk Renda’nın paylaşımındaki ifadeler şu şekilde;

“Herkese merhaba,

Ne eyvah ama sosyal medya üzerinde çok pozitif veri kirliliği var. Yoğun bakımda olduğum bilgisi doğru yok. Ama çok donanımlı bir hastanede, sağlık ekipleri göre denetim aşağıda tutuluyorum. Takımımızla ilgili zorunlu açıklamayı kulübümüz yaptı, sonuçlar netleşince mutlaka tekrar bilgilendirme yapılacaktır. Desteğiniz ve iyi mesajlarınız için teşekkür ederim.”

FENERBAHÇE, KARARSIZLIK OLDUĞUNU AÇIKLAMIŞTI

Fenerbahçe Beko, a takımdan bazı oyuncular ve yönetimsel kadroda koronavirüs şüphesi olduğunu açıklamıştı.

Sözcü’den Sercan Hamzaoğlu’na tarafından; Fenerbahçe Beko’da takriben 35 kişiye uygulanan test sonucunda 6 basketbolcu ve 1 yönetimsel kadro üyesinde koronavirüs belirtilerine rastlanırken, bütün takımın daha ayrıntılı tarama testleri için hastaneye yönlendirildiği belirtildi.

İşte Fenerbahçe’den yapılan tanımlama:

“Basketbol A Takımımızda yapılan rutin kontroller ardından A Takımımızdan bir takım oyuncularımız ile yönetimle ilgili kadro çalışanlarımızda yeni herif Corona virüs (Covid-19) belirtilerine rastlanmıştır. Belirtilerin tespit edilmesiyle birlikte sağlık heyetimiz duruma ivedilikle müdahale etmiş, takımımız ayrıntılı tarama testleri için hastaneye yönlendirilmiştir. Hastane taramaları sonrasında ayrıntılı bilgilendirme kamuoyuna duyurulacaktır”

A Spor Yayınları Koordinatörü Ender Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “İlk testlerin fazla çıktığı yönünde haberler var. Oyuncuların isimlerini bilmemize rağmen, bunu burada paylaşmaya yerinde bulmuyorum. Acilen ikinci testler yapılacak ve buna kadar normal prosedür işleyecek.” dedi.

Fenerbahçe Beko’nun son 14 gündeki maçları;

06.03 BC Khimky
15.03 TOFAŞ

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı