Basketbol

Cenk Renda corona virüsle mücadelesini anlattı! Ast odadaki

Türk spor camiasında corona virüs testi artı meydana çıkan ilk birey olan Fenerbahçe Beko Ekip Menajeri Cenk Renda, 21 günlük tedavi ve karantina sürecinin gerisinde taburcu olup evine ve çocuklarına kavuşurken, zor geçen günlerini Özgürlük ’e anlattı.

İşte Cenk Renda’nın açıklamaları:

“Tarih 20 Mart ’tı ve henüz özel hastaneler pandemi hastanesi ilan edilmemişti. ABD, İtalya, İspanya ’da yatan hastaların görüntüleri gözümün önüne geldi. Beni bir hastaneye nakledip makineye bağlayacaklar sandım. Panik halindeydim. Eve gitmek için ısrar ettim, her şeyi yaptım. Bu, tarifi güç bir his. Sosyal medyada gördüklerim sebebiyle bir daha iyileşemeyeceğimi, çocuklarımı, Fenerbahçe ’yi, dostlarımı göremeyeceğim sandım. ‘Buraya kadarmış Cenk ’ dedim. Doktorlar eve gitme konusunda beni hiç dinlemediler bile, hemencecik yatırdılar.”

İlgili Haberler

Son Dakika | Galatasaray’da Donk’a teklif! Maaşını indir, imzayı at

‘Eşimi bile göremem diyordum’

“Ertesi sabahleyin bütün özel hastaneler pandemi hastanesi bildiri edildi. Hastanedeki tek koronavirüslü olarak izole edildim. Psikolojim harap haldeydi. Çocuklarım, eşim, takımım aklıma geliyor, sesim düğümleniyor, ağlıyordum. ‘artık buradan çıkamam, çocuklarımı, eşimi son bir defa bile göremem ’ diyordum. O gece Miraç Kandili ’ydi, sabahlara değin ağladım.”

“Kendimi tutamıyordum. Çocuklarımı, eşimi ve Fenerbahçemi bir daha görebilmek için dua ettim. Bunu kimse anlayamaz. Zira bu diğer hastalıklara benzemiyor. Yanına kimse gelemiyor, sevdiklerini görememek ölümden daha beter. Korkmamak imkansız. Yemeğim kapıdan bırakılıyordu. Sadece 12 saatte bir kere odama hekim ve hemşire ilaç için giriyordu. bir anda yağmur gibi mesajlar başladı. Başkanımız Ali Koç, şube yöneticimiz Semih Özsoy, antrenörümüz Zeljko Obradoviç, genel menajerimiz Maurizio Gherardini ve oyuncuların mesajları bana büyük baskı verdi, moral oldu.”

“Yalnızca Fenerbahçeliler yok, Beşiktaş ve Galatasaraylı dostlarım da aradı. Bu fazla muhteşem bir duygu. Hekim Recep Dodurgalı, uzayda yürüyüş yapan astronotlar gibi kıyafetlerle odama giriyordu. Dört eldiven tekrar tekrar giydiğini her hasta odasına girdiğinde üst eldiveni çıkartıp yeni steril eldiveni kullandığını söylüyordu.”

İlgili Haberler

David Luiz sınırları zorladı!

‘Şampiyonluktan daha artı sevindim’

“Çare sonrası olumsuz olduğum haberine çok sevindim lakin ana, ikinci testim negatif çıkınca dünyalar benim oldu. Euroleague şampiyonluğu kupasından bile fazla sevindim.”

“Taburcu olunca 15 gün karantina sürem vardı. Ya eve gidecek ve bir odaya kapanacaktım veya başka bir yere gidecektim. Bir vakit Fenerbahçe Konukevi ’nde kaldım. Orası afiyet görevlilerinin hizmetine sunulunca bir otele geçtim ve karantinamı tamamlayıp bugün (önceki gün) 21 gün sonradan evlatlarıma ve aileme kavuştum. Acilen her gece 21.00 ’de cama çıkıp minnet borçlu olduğum sağlıkçılarımızı elim şişene değin alkışlıyorum. Hepsi büyük tehlike aşağı çalışıyorlar. Allah hepsinden razı olsun.”

Virüsü kaptıkları yer Valencia

“THY Euroleague ’deki Valencia deplasmanı sonrası kendimi fena hissettim.Takım olarak deneme yaptırma kararı alınca, kendimdeki bulguları düşünüp ‘Acaba ’ dedim. Sonucu beklemeden hastaneye gittim. Hekim önce boğazıma baktı, kızarıklık görür görmez tomografi çekti, lekeleri gördü ve hemen yatırdılar. Semptomlar görür görmez en yakın hastaneye gidin. Ummak yaşamsal bir hata olabilir. Lütfen herkes sigarayı bıraksın. Doktorlar hayatımda hiç sigara içmediğim için iyileşmemin kolay olduğunu, sigara içenlerde hastalığın fazla ağır geçtiğini söylediler. Temiz hava çok önemli. Herkes odasını mutlaka her iki saatte bir 30 dakika havalandırsın. Bu çok fazla manâlı. Hastanede bu başvuru formu doktorların en kayda değer şartıydı. Her iki saatte bir odamı 30 dakika havalandırırken çok üşüyor, kat kat giyindiğim halde ısınmak için kesintisiz yürüyor, minicik odada 3 bin adım atıyordum. İyi beslenmek fazla kayda değer. Sık ve kaliteli beslenin, bağışıklığınız daima enerjik olsun. Mümkün olduğunca evden çıkmayalım ve şu illeti ülke olarak atlatalım.”

‘Fatih Terim bağlı odamdaydı’

“İkinci günümde alt odamda Fatih Terim yatırıldı. Hocaya hemşire aracılığı ile ‘geçmiş olsun’ mesajı gönderdim.”

İlgili Haberler

Ersun Yanal’dan bomba izah etme: Benimle çalışırsanız başınız belaya girer

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı