Süper Lig

Çaykur Rizesporlu futbolculardan ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımı

Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’da forma giyen futbolcular, yeni müşteri koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede gereklilik sahibi vatandaşlara gıda yardımında bulunuyor.

Yeşil-mavili kulüpten yapılan açıklamada, futbolcuların Türk Kızılay ve sivil toplum örgütleri yoluyla ailelerin yiyecek ihtiyaçlarının karşılanması için çalışma yürüttüğü belirtildi.

Yabancı oyuncuların da gıda yardımına takviye olduğunun açıklama edildiği açıklamada, takım kaptanlarından Abdullah Durak’ın Türk Kızılay yoluyla 100 ailenin 2 aylık gıda ihtiyacını karşılayacağı kaydedildi.

Forvet oyuncusu Oğulcan Çağlayan’ın “Ben de bin ailemizin yiyecek içecek ihtiyacını karşılıyorum. Böyle günleri yardımlaşarak atlatacağız.” mesajı verdiğinin belirtildiği açıklamada, Tunuslu Montasar Talbi’nin 30, ekip kaptanlarından Orhan Ovacıklı’nın ise 40 ailenin 2 ay her tarafında yiyecek içecek ihtiyacını karşılayacağı aktarıldı.

Gurbetçi oyuncu Atakan Akkaynak’ın da katıldığı kampanyaya fazla sayıda kişinin yardım verdiği açıklama edildi.

öte taraftan yeşil-mavili oyuncuların, sosyal ağ hesaplarından diğer takımlardaki futbolcu arkadaşlarını da destek kampanyasına eğlence ettiği görüldü.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı