Futbol

Canlı yayında açıkladı! “Ligler en düşük 3 hafta ertelendi”

TFF 1. Lig Kulüpler Birliği ve Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, liglerin ilk aşamada en az 3 hafta erteleneceğini söyledi.

Radyospor’da Salim Manav’ın naklen yayın konuğu olan Murat Bayrak, “Sayın Bakanımız Muharrem Kasapoğlu önderliğinde dün bir görüşme yapıldı ve liglerin ertlenemesi kararı çıktı. İnsan sağlığı her şeyden daha manâlı, şu aşamada ligler en düşük 3 hafta ertelendi.Ligler bir sonraki aşamada 30 Nisan’a ertelenebilir. Liglerin 30 Haziran’a değin bitmesi gerekli. Hafta içi maçlar oynanabilir. Manâlı olan insan sağlığı.” ifadelerini kullandı ve ekledi:

“1. Lig Kulüpler Birliği olarak yarın buluşma yapacağız. Uzak şehirde olan kulüp başkanları telekonferans sistemiyle toplantıya katılacak. Yakın illerde olan başkan arkadaşlarımız ise toplantıya katılacak. Erkan Zengin ile bir görüşmem olmadı. Her insan fikrini söylemekte özgürdür. Erkan’a hürmet duyuyorum. Bizim hedefimiz bu sezon doğrudan doğruya Süper Lig’e çıkmak, son 6 hafta tüm maçlarımızı kazanmak istiyoruz.”

“Altyapımızı profesyonel arkadaşlarımıza itimat ettik. Altyapıda her şey güzel gidiyor. Altyapı bizim geleceğimiz. Ben göreve geldiğimde Dimaks’ın 2 milyon 750 bin TL alacağı gözüküyordu. Lakin o alacak bağış olarak yapılmıştı. Ortada bağış da yoktu. Dimaks ile duruşma sürecimiz devam ediyor. Bu işin peşini bırakmayacağım.”

“Gündemimiz şu anda Arda Turan yok. Son 6 maçımızı galip gelmek ve Süper Lig’e çıkmak istiyoruz. sonra bunları konuşuruz. Önümüzdeki sezon 1. Lig’de VAR sisteminin olması gerektiğine inanıyoruz. Lakin VAR’ın olduğu yerlerde de ne olduğunu görüyoruz.”

“Taraftarlık bambaşka bir şey. Taraftar her zaman takımının başarılı olmasını ister. Hiçbir başkan ve yönetici de başarısız olmak istemez. Futbol şansı da çok önemli. Akhisarspor maçında karşı taraf 3 defa geldi ve kazandı. Futbol evrensel bir oyundur. İyi olanı alkışlamak lüzumlu. Herkese yakışan budur. Bunu becerebilirsek her şeyin üstesinden gelmiş olabiliriz.”

“Her dönem bir arada olmamız lüzumlu. Kenetlenmemiz lazım, faydalı olmamız lazım. İnşallah ilerleyen dönemde daha zinde oluruz. Koronavirüse karşı herkes tedbirini almalı ve devletimizin açıklamalarını dikkate almalıyız. Provokatörlere meydan vermemeliyiz.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı