Spor Haberleri

CANLI YAYIN | Bakan Kasapoğlu açıklamalarda bulunuyor

Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, futbol, basketbol ve voleybol federasyonları ile corona virüsü tedbirleri hakkında bir görüşme gerçekleştirdi. Bakan Kasapoğlu buluşma ardından basın toplantısı düzenliyor. Basın toplantısını canlı yayınla haberimizden izleyebilirsiniz.

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üç spor federasyonu ile görüşme gerçekleştirdi. Kasapoğlu ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ arasında yapılan toplantıda corona virüsü sebebiyle liglerin ertelenip ertelenmemesi konusunun konuştu. Görüşme sonrasında Bakan Kasapoğlu, basın toplantısı düzenliyor.

– Corona virüsün en çok etkilediği alanlardan birisi spor. UEFA ’nın toplantısında EURO 2020 ’nin ertelenmesi kararı alındı ve 2021 ’e ertelendi. İstanbul ’da hazırlandığımız Şampiyonlar Ligi final maçı da ileri tarihe ertelendi.

-Bu toplantı bizler için önemliydi. Futbol, voleybol, basketbol federasyonları başkanları ve Kulüpler Birliği başkanımızla kapsamlı bir toplantı yaptık.

– Türkiye olarak liglerin seyircisiz oynatılma kararını en erken bölge ülkelerden biri olduk. Avrupa ’da bu kararı olgu sayısına göre en erken alan ülkeyiz.

– Bu kararları federasyon başkanlarımızla her tarafta gözden geçirdik ve liglerin ertelenmesine karar verdik.

– Türk sporunu fazla daha dinç kılmak hepimizin hassas noktası. Antrenörlerimizin ve sporcularımızın sağlıklarını korumaları anlamında azami özen gösterilerek yerine getirileceğine inanıyorum.

– Corona virüs salgınıyla mücadelemiz devam ediyor. Türkiye olarak salgın ortaya çıktığı andan itibaren seri ve etkin önlemlerle bu işin üzerine dışarı giden birkaç ülkeden biriyiz.

– Devletimizin tüm kurumları koordine şekilde çalışarak önlemleri hayata geçirdi ve geçirmeye devam ediyor. Bu salgının üstesinden geleceğiz. Özellikle 14 jurnal karantina süreci çok önemli. Bu konudaki tedbirlere harfiyen uyulması manâlı

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı