Süper Lig

CANLI: Mustafa Cengiz konuşuyor

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, GSTV’de açıklamalarda bulunuyor. Cengiz’in açıklamalarını Sporx’te bulabilirsiniz. 

SAYFA SÜREKLİ GÜNCELLENMEKTEDİR! TIKLAYIN

“Kulüpte çalışmakta olan mesai arkadaşlarıma, GS TV’de çalışan arkadaşlarıma bu tanrısal görevde cesurca devam ettikleri için teşekkür ediyorum. Sevgili Abdurrahim kardeşimin eşi Şükran Albayrak ve onlarında yanına oğulları Hikmet Albayrak da karantinada. Hepsi iyi olacak. Yusuf Günay da sonuçları bekliyor. Beş gün içerisidne doktorlar, ciğerlerdeki sorunun gideceğini düşünüyoru. Hocam Fatih Terim ile de görüştüm, şakalaştık, sağlığı uygun, sevenleri sevinsin, rakipleri birazcık daha çalışsın, sahaya dönecek. Bende hiçbir bulgu değil.

“Sonuçları bekliyorum, inşallah hayırlısı gelecek. Velev ki korona geldi, bizim aldığımız data şu, şüphesiz şu ya da bu şekilde herkes bu virüsü kapacak. Yüzde 80 oranında iddia ediliyor. Dün, Kaan Kançal’a da testler yapıldı”

“Kuşkusuz hasar görmemek için devlet, ulusal kurtuluş savaşı gibi mücadelenin içerisinde. Bizim bu noktada, devletin yanında, onunla birlik olmalıyız, bakanlıkların talimatına uymalıyız.”

MAÇLAR OYNANMASIN DİYE YALVARDIM

Maçlar oynanmasın diye yalvardım. Söyledim, inanmadılar. Biz uyarılarımızı yaptık, hala algı arkasında koşanlar, benzeri biz maçların seyircili oynanmasını istemişiz gibi konuşuyorlar. Kronolojik sıraya uymuyorlar. Devletimiz ne derse uyarız anacak fikrimizi de söyleriz. 11 Mart Perşembe günü, maçların seyircisiz oynanacağı açıklandı. 89 yaşındaki bir eczacıda korona vakası görüldü. Çarşamba günü marketleri boşalttılar. Devletimiz bu paniği durdurmak için bütün araştırmaları yaptı. İlk olarak seyircili olarak maçların oynanacağı açıklandı. Devletimiz maçı seyircili oynatacağı için dezenfekte yapalım, paniğe müsade vermeyelim diye tanımlama yaptım. Huzuru, düzeni bozmak isteyenlere karşısında kurnaz olmamız gerektiğini söyledim. Spor yarın da olur ama insan hayatından manâlı bir şey değil.

ASKIYA ALMA İSTEMEMİZDEKİ AMAÇ

Devletimiz 12 Mart Perşembe günü aniden bir karar aldı, maçların seyircisiz oynanacağını açıkladı ve biz de şaşırdık. Öğlen ise TFF, maçların seyirciliği oynadığını söyledi. Ardından telefon açtık, bilmediğimiz şeyler olmuş. Biz önerge olarak, 1500’e yakın insan var, bu maçlar ertelensin diye açıklama yaptık. Değerli rakibimiz Beşiktaş da risk altındaydı. Erteleme istemedeki amacımız ne olabilir? Puan, puanlar? Katiyen. Bizim kalan 8 maçımızın 5’i deplasman. Biz bu basit avantajları kullanmak istemedik.

FUTBOLCULAR MAÇA ÇIKMAK İSTEMEDİ

Futbolcularımız maça çıkmak istemedi. Fatih Öğretmen koskocoman çaba sarf etti ve oyuncuları bir bir ikna etti. Bunları anlatamadık, inanmadılar.

TFF “SEYİRCİSİZ MAÇ” İÇİN İNAT ETTİ

TFF maalesef mükemmel bir inatla, bilmiyorum ama sözde ligin illa seyircisiz devam etmesini istedi. Biz bunun tehlikesini gördük. Futbolcular sahaya çıkmak istemiyor. Biz bu tehlikeyi gördük, bizden başka bunu söyleyen olmadı. Sadece Bursaspor Basketbol Şubesi tanımlama yaptı.

DEVLETİMİZ “ÇIKIN OYNAYIN” DERSE, OYNARIZ

8 maç en fazla 1 ayda biter. 1. Lig’de 6 maç kaldı, 3 haftada biter. Bu bir afiyet sorunu, maçlar oynanır. Stadımız dezenfekte ettiğimizde, ‘Gelin, oynayalım’ dediğimizde devlet bu kararı verdi. Devletimiz ‘Çıkın, oynayın’ derse, yeniden çıkarız. TFF bu süreci iyi şekilde yönetemedi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı