Süper Lig

Canlı… Ahmet Ağaoğlu ve Jose Sosa basın toplantısı düzenliyor

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve takım kaptanı Jose Sosa son dönemde basında bulunan haberlerle ilgili bir basın toplantısı düzenliyor.

Trabzonspor ’da sözleşmesi sona erecek Jose Sosa ’nın takımda kalıp kalmayacağı merak edilirken, basın toplantısı kararı alındı ve 16:00 ’da kamera karşısına geçildi. Başkan Ahmet Ağaoğlu ve Jose Sosa kritik açıklamalarda bulunuyor… Canlı olarak aktarıyoruz.

Öncelikli olarak söz alan Ahmet Ağaoğlu, “Takım olarak hiçbir sorunumuz değil, lige hazır durumdayız ve inşallah kazanan olacağız. Yaklaşık ocak-şubat ayından bu yanlamasına Sosa sözleşmesini yeniliyor mu gibi haberler sürekli çıkıyor. Maalesef de gündemden düşmek bilmiyor. Sosa ile kontrat yenilemek istediğimizi ilettik. Sosa bizim için sadece bu takımın kaptanı yok, bizimle beraber bu takımın yükünü sırtına yükleyen, kulübün fazla manâlı parçası. Son 10 senenin en başarılı kadrosuna sahibiz ve çoğu haber çıkıyor; bu haberlere ben yabancı değilim. Bu alıcı oyunları planlayanlar değin benim yöneticiliğim var, çıkan aktarma ve ayrılık haberleri takımımızın hedefinden sapmasına karşın” dedi.

“BU KARARI JOSE SOSA ALDI”

Sözleşmesi biten oyuncularla ilgili konuşan bordo mavililerin başkanı, “Sözleşmesi biten oyuncular için görüşmeler devam ediyor, hepsini sezon sonuna bırakalım, lig bitene kadar görüşmeyelim. Bu ve sözde konular için konuşmayalım yönelik karar aldık, bu bizim Sosa ’nın direkt kararı ve bize iletti. Takımımızın tamamına yönelik bir aktarma operasyonu var ve bunların niçin yapıldığını biliyoruz; bu duruma açık sözlülük getirmek ve “bizim konsantrasyonumuzu bozamayacaklarını” beyan etmek için bu toplantıyı yapmak zorunda kaldık” ifadelerini kullandı.

“KİRLİ BİR KAMPANYA VAR”

Eleştirilere değinen Ağaoğlu, “Son bir hafta içerisinde Sosa ’nın eşine yönelik bir kirli kampanya var, bunu güçlü olarak kınıyorum, lanetliyorum. Bir kadına, bir anneye karşı bu denli aşağılık şeylerin yapılmasını kınıyorum; gerekli yasal işlemleri de başlattık. Sosa bizim değerli kaptanımız ve Trabzonspor ’u da fazla seviyor. Ailesi de bizim ailemiz” açıklamasını yaptı.

“HİÇBİR VAKIT DÜŞMAN OLARAK GÖRMEDİK”

Kendilerine operasyon yapıldığını belirten Ahmet Ağaoğlu, “Şampiyonluk yolunda ilerlediğimiz süreçte bize karşı bir operasyon yapılacağını zaten biliyorduk ama öbür odakların başlattığı kavrama operasyonuna bizim taraftarımızın şüphesiz aldanmaması gerekiyor. Taraftarımız, futbolcularımızı destekleme ve takımına sahip çıkma olgularının açık havada diğer hiçbir oluşumun içerisinde yer almamalı, bunu özellikle rica ediyorum. Takımımızın geldiği nokta eminim fakat bazı çevreleri önemli şekilde rahatsız etmiştir, doğaldır. Biz hiçbir vakit için rakiplerimizi düşman olarak görmedik, defalarca karşı taraf olarak gördük. Rakibin güçlü değilse elde ettiğiniz bir başarının da anlamı kalmaz. Rakiplerimize karşısında daima saygılı davrandık ve bu ülkeye gelen her tanıdık olmayan futbolcu da bizim misafirimizdir, aileleri bizim değerlimizdir” ifadelerine yer verdi.

“DİMDİK AYAKTAYIZ”

Tepkilere devamlı Trabzonspor ’un başkanı, “Önümüzdeki 8 hafta ve önümüzdeki yıllara yönelik takımımızın konsantrasyonunu yarmak amacıyla yapılan algılar ve bu sığlıkları yaratıcı halk müziği kendi sığlıklarında boğulacaktır. Biz dimdik ayaktayız, hedeflerimiz var ve bu hedeflere gelmek için son belli başlı dek mücadele edeceğiz ve hiçbir şeye müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı