Süper Lig

Caner Erkin: Bana tavrı saygısız ve kabaydı

Beşiktaş ve Milli Takım’ın deneyimli oyuncusu Caner Erkin, kısa süren Inter macerasına dair açıklamalarda bulundu ve dönemin teknik direktörü Frank de Boer’e ağır eleştiriler yaptı.

Beşiktaş ’ın sol beki Caner Erkin, İtalyan basınına bir görüşme verdi ve Inter ’e imza attıktan sonra yaşanan 2,5 aylık dönemi, geri dönüşünü anlattı, Frank de Boer ’e alev püskürdü. İşte Caner Erkin ’in sözleri…

‘BENİ DIŞARIDA BIRAKTI ’

Inter ’e gelince büyük bir adım attığımı düşündüm. Amacım ahenkli olarak oynayabilmek ve kupalar kazanmaktı. Mancini ayrıldığında bile takımdan ayrılmayı düşünmedim. Yeni gelen Frank de Boer ’in bana aleyhinde tavrı hiç hoş değildi. Beni genç takım oyuncusuymuşum gibi haricen bıraktı.

‘MANCINI AYRILDIĞINDA ÜZÜLDÜM ’

Mancini, beni sol dış oyuncusu olarak istedi. Bu yüzden sezon öncesi maçların hepsinde bana görev vermişti. Mancini bana güveniyordu ve ayrıldığı zaman gerçekten üzüldüm. Futbolda her şey olabilir ama De Boer ’den gördüğüm tavır en ince ayrıntısına kadar saygısızca ve kabaydı.

‘INTER ’DE MUTLUYDUM ’

Inter ’in bir parçası olduğum için çok gururluyum. Gittiğimiz her tarafta çok popülerdik. Antrenman sahaları da fazla güzeldi. Açık Konuşmak Gerekirse, Inter ’de geçirdiğim günler sebebiyle mutluydum.

‘TAVRI KARİYERİMİ ETKİLEDİ ’

De Boer bana neden bu şekilde davrandı, hiçbir vakit anlamadım. İtalya ’ya ayağını bastığından beri hiçbir süre planlarında olmadım. Beni sezon öncesindeki son maçta dıştan bıraktı ve sonra testlere sokmadı. Kendi başıma, takımdan bambaşka kastetmek zorunda kaldım. Açık Konuşmak Gerekirse benim düşünülmediğimi uygulamak için strateji yapıyordu. Onun hareketleri, benim futbol kariyerimi etkiledi. Başka bir açıklaması yok.

‘INTER TARİHİNİN EN KÖTÜSÜ ’

Cümbür Cemaat Frank de Boer ’in nasıl bir insan olduğunu biliyor. Bu yüzden ona Inter gibi bir kulüpte nasıl teknik direktörlük yaptırdıklarını anlamıyorum. Her an, onun hareketlerinin Inter gibi bir kulübe ait olmadığı belliydi. Bana yaptığından daha sonra, onunla ilgili iyi bir düşüncem olamaz ve hiçbir zaman da olmayacak. Bence Inter tarihinin en kötü teknik direktörü.

‘BÜYÜK HAYALLERİM VARDI ’

Inter tecrübem, fazla kötü bir deneyime döndü. Kim bilir, belki bir gün bitmiş geri dönerim. Büyük hayallerim vardı, bu yüzden kötü oldu. Bir teknik direktör yüzünden yalnızca 2,5 ay sürebildi. Yapacak bir şey değil, dünyanın sonu değil. Kariyerimi en iyi seviyede sürdürmeye sürdürmek istiyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı