Basketbol

Bursaspor Genel Menajeri Nedim Yücelden oyunculara teşekkür

Corona virüsü salgını sebebiyle Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun futbol, basketbol, voleybol ve hentbolda liglerin ertelendiğine karşın açıklamasının ardındaki, ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Frutti Extra Bursaspor ’da Genel Menajer Nedim Yücel süreci değerlendirdi.

Zorlama bir sürecin yaşandığını dile getiren Yücel, kulüp olarak yaptıkları izah etme ile birlikte bütün yabancı oyuncuların, istekleri doğrultusunda ülkelerine dönmelerine izin verildiğini kaydetti.

Corona virüsü salgınının dünyada o kadar çok ülkede huzursuzluk yarattığına dikkat çekici eden Yücel, “Oyuncularımız da koronavirüs salgınından kaynaklı olarak huzursuz olduklarını ifade ettiler. Biz de kulüp olarak, iki taraflı ahenk içerisinde bir protokol gerçekleştirdik. Fiziki açıdan da büyük bir fedakarlık yaptılar. Sonuçta bu zorlu süreçte tüm kulüpler ekonomik olarak da zorlanacaklar. Ligler devam ettiği takdirde de oturup, her yerde konuşacağız. Devamı halinde şartlarımızı da protokole koyduk. Oyuncularımızın da şartlarımıza itirazı olmadı ve kabul ettiler. Gerek bu konudaki hassasiyetleri, gerekse sezon her tarafında ortaya koydukları kişilikleri ve gösterdikleri performanslar için de kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Dinç günlerde, yeniden kaldığımız yerden devam etmeyi diliyoruz. Hem oyuncular ile yapılan protokoller, takımdan takıma değişiklikler göstermektedir, bu açıdan basına yansıyan maddelerin her takım kadar uygulanamayabileceği gibi, bizlerin de yapmış olduğu protokol bu maddelerden farklılık göstermektedir” ifadelerini kullandı.

Konuya ilişkin olarak Frutti Extra Bursaspor da yaptığı açıklamada, “Dünyayı etkisi altına bölge corona virüsü salgını nedeniyle liglerin ertelenmesi ile birlikte tanıdık olmayan sporcularımızla bir araya gelerek protokol gerçekleştirdik. Liglerin her yerde başlayacağı zamana dek bütün yabancı sporcularımızın ülkelerine dönmelerine izin vermiş olup, liglerin devam etmesi halinde protokolde belirlenen şartlarla yola devam edebileceğiz. Bu aşamada fiziksel anlamda büyük fedakarlık yapan yabancı oyuncularımıza, sezon baştan başa gösterdikleri Frutti Extra Bursaspor formasına yakışır tavır ve performansları için de teşekkürlerimizi sunarız” ifadelerine yer vermişti.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı