Biyografi

Burcu Subatan

Burcu Subatan Atletizm dünyasının başarılı isimlerindendir. Hakkında merak edilen spor kariyeri, başarıları, hayatı ve biyografi bilgileri.

Burcu Subatan Milli Atlet. Kayseri Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Spor Bilimleri Fakültesi’nden mezun olmuştur. 19 – 20 Eylül tarihleri arasınde Romanya Cluj’da gerçekleşen 73. Balkan Büyükler Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye Milli Takımı adına yarışmış ve 3000 mt ‘de altın madalya kazanmıştır.

Burcu Subatan Kayseri’lidir. Aslen baba tarafından Kayseri ili nüfusuna kayıtlıdır. Kayseri’nin bir gecekondu mahallesinde doğup büyümüştür.

Burcu Subatan 25 yaşındadır. Doğum tarihi 22 Kasım 1997, burcu akrep, doğum yeri Kayseri.

Burcu Subatan ortaokul döneminde spor ile tanışmıştır. İlk başlarda okulun futbol takımına katılmak istemiş ancak gidememiştir. Ardından atletizm sporu ile ilgilenmeye başlamıştır.

İlk zamanda milli tekvandocu Hanife Altun Alkan’a örnek alıp o zamanlar ülkemiz adına dövüşebilip, ülkemizi temsil edebileceğini düşünmüş, ancak maddi imkansızlıklar sebebi ile devam edememiştir.

Bir süre Lise döneminde tekvandoyu bıraktıktan sonra, futbol oynamış, daha sonra Beden eğitimi öğretmeni Tunay Türkan’ın yönlendirmesi ile atletizm sporu ile ilgilenmeye başlamıştır. Bütün arkadaşlarının bıraktığını ama kendisinin devam ettiğini dile getirmiştir.

Fenerbahçe Atletizm Spor kulübünde çalışmalarını sürdürmektedir. Dünya, Avrupa ve Balkan Şampiyonalarında elde ettiği başarılar ile ülkemizin gurur kaynağı olmuştur.

Günümüze kadar pek çok televizyon programında canlı yayın konuğu olmuştur. Hayat hikayesi, ailesi, annesi, babası ve hakkında paylaştığı bir çok bilgi örnek olmuştur. Aslı Şafak, Ebru Akel’in sunduğu Kadın İsterse gibi programlar da hayat hikayesini paylaşmıştır.

Resmi instagram hesabı @burcusubatan.38 ‘dir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı