Süper Lig

Burak Yılmaz krizinde anlaşma sağlandı!

Burak Yılmaz’ın geçen sezon devre arası Beşiktaş’a aktarma olduğu dönemde, Trabzonspor’a bonservis bedelini çekle ödeyen siyah-beyazlı idare, bu çekin karşılıksız çıkması nedeniyle bordo-mavili kulüple yeni bir anlaşma yaptı.

Uyruk Gazetesi’nden Serdar Sarıdağ’ın haberine kadar, Karadeniz ekibi, Beşiktaş’tan gelen çeki alacaklarına karşılık Burak Yılmaz’a vermiş, fakat çekin karşılıksız çıkması üzerine ayrıca Trabzonspor keza de golcü oyuncu çıkış yolu aramaya başlamıştı.

Beşiktaş’ın yaşadığı fiziksel sıkıntılar sebebiyle eski çekin ödenmemesini TFF’ye içeren Trabzonspor ile siyah-beyazlılar arasındaki yeni mülâkat fazla kısa sürdü. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ile Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun arasındaki arkadaşlık nedeniyle konunun çabuk bir biçimde tatlıya bağlandığı ortaya çıktı.

Buna göre Beşiktaş, Burak Yılmaz transferinden kaynaklanan 8.4 milyon lira tutarındaki borcunda indirime gitmeden yeni yapılandırma sağladı. Mevcut borcu taksitlendiren siyah-beyazlı kulüp bu konuda Burak ile de görüştü. Beşiktaş’ı mağdur durumda bırakmamak için meseleyi Trabzonspor ile çözmeye çalışan golcü oyuncunun, kulüpler arasındaki yeni anlaşmayı kabul ederek iki camiaya da can sıkıntısı çıkarmadığı aktarıldı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı