Süper Lig

Bülent Uygun, Denizlispor’daki hedefini açıkladı

Süper Lig ekiplerinden Yukatel Denizlispor’un teknik direktörü Bülent Uygun, ” takımlara karşı oynadığımız 3 karşılaşmada 7 puan toplayarak birincil nefesimizi hoş şekilde almış olduk.” dedi.

Süper Lig’e 9 sene aradan daha sonra dönen Yukatel Denizlispor, Yücel İldiz yönetiminde başladığı ligde, Mehmet Özdilek’in arkasında Bülent Uygun’u takımın başına getirdi.

Denizlispor’un Süper Lig’deki 29. teknik direktörü olarak ödev alan Bülent Uygun, takımın başında çıktığı 4 maçta 7 puana ulaştı.

Uygun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, göreve geldikten sonradan futbolcuların üzerinde oluşan baskıyı uyandırmak adına onlarla bire bir görüşmeler yaptığını söyledi.

Taraftarla güzel bir diyalog süreci yaşadıklarını dile getiren Uygun, oyun sisteminde de hücumda geçiş oyunlarında değişikliğe giderek takımı daha etkin ayla getirmeye çalıştığını ifade etti.

Kadronun yapısına yerinde oyun sistemini belirlediklerini anlatan Uygun, ” takımlara aleyhinde oynadığımız 3 karşılaşmada 7 puan toplayarak ilk nefesimizi hoş şekilde almış olduk. Geri kalan maçlara baktığımızda fazla zorlu bir süreç bizi bekliyor. Şampiyonluğu oynayacak 5-6 takımla birlikte aşağıyı ilgilendiren bir maç periyodumuz var. Bu engebeli süreci iyi bir şekilde geçmek istiyoruz.” diye konuştu.

Takımda 7 kayda değer futbolcunun sakatlığının bulunduğunu andıran Yerinde, onların yerini, takımdaki diğer oyuncuların doldurmaya çalışacağını vurguladı.
Milli maç arasının kendileri için kurtuluş noktası olacağına muhabere eden Uygun, şöyle konuştu:

“Yapacağımız hamlelerle ve çare sürecinin geçişlerinden daha sonra belirleyeceğimiz antrenman metotlarıyla futbolcularımızın eski formuna kavuşabileceğini ve ondan sonra arzuladığımız Denizlispor’u sevenlere izleteceğimizi düşünüyorum. Denizlispor olarak ligde daimi elde etmek ve düşme korkusu yaşamak istemiyoruz. Ligde 8. sıraya dek çıkmanın hesaplarını yapıyoruz. Ne değin şiddet ve sakat olursa olsun eldeki kadrodaki gençlerimiz ya da onların yerine oynayan arkadaşlarımızın bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğini düşünüyorum.”

Yönetimle birlikte takımı ileriye götürmek için çaba sarf ettiklerini anlatan Uygun, 6 aylık sözleşme yaptığını oysa sezon sonunda bir terslik olmadığı sürece yeniden Denizlispor ile yoluna sürdürmek istediğini kaydetti.

Süper Lig şampiyonluğu yaşayabilecek potansiyelin bulunduğu bir şehirde bulunduklarını dile getiren Yerinde, “Doğru tasarlama ve süreci yönetmeyle bunlar olabilir. Ekip mühendisliğini doğru yaptığınızda üstünlük yaşayabilirsiniz. Denizlispor da bu şartlara sahip.” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı