Süper Lig

Bülent Bölükbaşı: ‘Ligin oynanması büyük tehlike ’

Hes Kablo Kayserispor Sportif Direktörü Bülent Bölükbaşı, Covid 19 salgınından ötürü ligin devam etmesinin büyük tehlike olacağını söyledi.

Çin ’den bütün dünyaya yayılan ve ülkemizi de etkisi altına bölge, günde binlerce insanın yaşamını yitirmesine sebebiyet veren corona virüs salgınından ötürü tehir edilen Süper Lig ’in bitmiş ne süre başlayacağı merakla beklenirken Hes Kablo Kayserispor Sportif Direktörü Bülent Bölükbaşı, liglerin devam etmesinin büyük bir risk olacağını savundu.

Covid19 salgını sebebiyle Adana ’da evinde bulunan ve sosyal izolasyona dikkat ettiğini söyleyen Bülent Bölükbaşı, “Devletimiz, milletimiz can havliyle mücadele veriyor. Bizlerin de devletimizin, sağlık çalışanlarının yanına olmamız ve onların işlerini kolaylaştırmamız gerekiyor. Sosyal kurallara riayet ederek Covid 19 salgınından kendimizi korumalıyız. Keza kendimiz ayrıca sevdiklerimiz için kurallara riayet etmeliyiz. Vefat rakamları apaçık. Demin bir şey geçmiş yok. Böylesi bir ortamda bırakın futbol oynamayı çarşıya pazara çıkmak bile büyük tehlike” dedi.

Hes Kablo Kayserispor Sportif Direktörü Bülent Bölükbaşı, “Liglerin oynanmaması gerekir. Belçika ’daki gibi bir çözüm üretilebilir. Türkiye ’de vakalar devam ederken baştan bir yıllık atamak yanlış olabilir. Ligleri böyle kayıt edip sadece önümüzdeki sezon Avrupa ’ya gidecek takımlar belirlenebilir. Sıhhat, herşeyden önemli olmalı” yorumunda bulundu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı