Süper Lig

Bugün spor gündeminde neler var? Uğurcan Çakır ile soru yanıt; Messi, Oblak ve fazlası

Trabzonspor’un genç kalecisi Uğurcan Çakır, koronavirüs nedeniyle evden çıkamayan sporseverlerle Twitter’da buluştu. Gelen sorulara tek tek cevap veren genç kalecinin bu etkinliği, büyük alkış topladı.

“Futbolcu edinmek isteyen birine önerilerin nedir?” sorusuna Uğurcan Çakır, “Hayallerinden vazgeçmeyip, çalışmasını öneririm. Fırsatın kime, ne süre geleceği muhakkak olmuyor. Bende olduğu gibi”yanıtını verdi.

“Futbol dışarıya nasıl vakit geçiriyorsun?” sorularını ise başarılı kaleci, “Genelde evde eşimle zaman geçiririm. Kitap okurum, oyun oynarım, dizi izlerim. Salman Jayesh Khanna’nın, Ruhsal Fikir kitabını okuyorum. Nasihat ederim. üstelik küçükken okuduğum Sol Ayağım isimli kitap beni etkilemişti” dedi.

Kaleci olmasındaki en büyük etkenin babası ve annesi olduğunu açıklayan Uğurcan Çakır, ardından üstümde emeği olduğunu düşünen cümbür cemaat yanıtını verirken, takımda en komik isimlerin kim olduğunu sorusuna ise “Kendimi saymazsak Abdulkadir Parmak ve Doğan Erdoğan” yanıtını verdi.

Uğurcan Çakır, “Liverpool kalecisi Alisson mu yahut Atletico Madrid kalecisi Jan Oblak mı?” sorusuna ise Oblak yanıtını vererek Slovenyalı kaleciyi daha fazla beğendiğini belirtti.

Başarılı eldiven, “Şampiyonlar Ligi final maçındasın ve son dakikalarda karşı taraf güvenli olmayan bölgeden frikik kullanacak. Topun başında kimin olmasını istemezsin?” şeklinde gelen soruya ise “Messi” yanıtını verdi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı