Basketbol

BUDO Gemlikte Watkins ile Johnson ülkelerine döndü

Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden BUDO Gemlik Basketbol Takımı, koronavirüs salgınının ardındaki ABD’li oyuncular Diante Watkins ile Gary Johnson’ın ülkelerine dönmelerine müsade verdi. Kulüp tarafından yapılan açıklamada, iki sporcuya da sezon baştan başa verdikleri emekler için teşekkür edildi.

Oyuncuların her birinin evde kalmaya devam ettiğini ve her gün irtibat halinde olduklarını kaydeden BUDO Gemlik Basketbol Takımı Başkanı Berkay Bulut, “Durmadan iletişim halindeyiz. Salonumuzda da dezenfekte yapıldı, çeşitli önlemleri aldık. Şu lahza oyuncularımız verdiğimiz antrenman programını evde uyguluyor. Herkesin sağlığı için evinde kalmalarını istiyoruz, doğru olan bu. Bu süreci bu şekilde atlatabileceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

BUDO Gemlik Basketbol Takımı Genel Menajeri Yahya Gümüş de konuyla ilgili açıklamalarda bulunurken ‘evde kal’ çağrısı yaptı. Tanıdık Olmayan oyuncularıyla fikir alışverişinde bulunduklarını ifade eden Gümüş, “Oyuncularımıza tercih haklarının kendilerinde olduğunu söyledik, oyuncularımız da bizlere kulübün menfaatleri doğrultusunda asistan olabileceklerini açıklama ederek, liglerin devam etmesi halinde çağırdığımızda geleceklerini ve oynamaya devam edeceklerini belirttiler. İyi bir diyalog halinde görüşmelerimizi yaptık. Bizlere, böyle bazı içerisinde bulunmaktan mutluluk duyduklarını ve fazla keyif aldıklarını söylediler. Bundan sonraki süreçte anlaşma uyarınca geri çağırma zorunluluğumuz bulunmamakta ancak liglerin devam etmesi durumunda geri çağırmamız halinde oyuncularımız her tarafta burada oynayabileceklerini açıklama etti. Gerek Diante Watkins’e gerekse Gary Johnson’a gösterdikleri hassasiyet ve emekleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

DHA

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı