Süper Lig

Boateng, eşi ve çocuğuyla Türkiye’den ayrıldı!

Ganalı futbolcu ülkesinin Dışişleri Bakanlığı’nın yaptığı çağrı ve İstanbul Valiliği’nin verdiği izinle Almanya’nın yolunu tuttu. Boateng’in yanı sıra ülkelerine dışarı giden tüm yabancılar, İstanbul’a dönüşte 14 gün süreyle konut karantinasına girmek zorunda kalacak

Beşiktaş Yönetimi, koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir konut karantinasında yer alan tanıdık olmayan futbolcuların çağrıldıkları zaman geri dönmek koşuluyla ülkelerine gitmelerine izin verirken, bu hakkı kullanan birincil ad Kevin Prince Boateng oldu. Ganalı yıldız dün öğle saatlerinde eşi ve çocuğuyla birlikte Türkiye’den ayrıldı.

Özel jetle İstanbul’dan ayrılan Boateng’in daha önce uzun süre yaşadığı Almanya’ya gittiği öğrenildi. Ganalı olan oyuncunun Süper Lig’in durumu ve antrenmanların açılış tarihiyle ilgili bir karar verilene kadar Almanya’da kalmayı planladığı açıklama edildi.

Beşiktaş’ta futbolcuların ülkelerine gidip gelme süreçleri de belirlendi. Buna göre gitmek isteyen oyuncu kendi ülkesinin Dışişleri Bakanlığı’ndan çağrı yaptıracak ve bu çağrı doğrultusunda İstanbul Valiliği’nden izin alarak tıpatıp Boateng gibi özel uçakla ‘Tahliye Uçuşu’ konumuyla Türkiye’den ayrılabilecek. Yabancı oyuncular dönüşte ise 14 gün konut karantinasına girecek. Futbolcular tahmini antrenman başlama tarihine tarafından en az 15 gün öncesinden geri çağrılacak.

Beşiktaş’ta, Boateng’in ardından Jeremain Lens’in ülkesine gideceği bildirildi Hollandalı futbolcunun özel müsade ve tahliye uçuşu ile birkaç gün içinde ülkesine gitmesi bekleniyor.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı