Süper Lig

BJK Kabataş Vakfı, burslarını Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu adına verecek

Beşiktaş Kulübü, BJK Kabataş Eğitim Vakfı’nın tıp fakültesi öğrencilerini kapsayan tüm bursların, yeni herif koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Tıp Bilimine Emek Bursu adı aşağıda toplanmasını ve sayısının artırılmasına karar verildiğini açıkladı.

Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, virüsten nedeniyle hayatını kaybeden 10 sağlık durumu emekçisinin çocuklarının BJK Kabataş Vakfı Okulları’nda anaokulundan lise kademesine dek tüm eğitim giderlerinin vakıf göre karşılanacağı açıklama edildi.

Açıklamada ayrıca, Kabataş Erkek Lisesi bünyesinde öğretmenlik yapan bütün öğretmenlerin çocuklarının eğitimi de anaokulundan liseye kadar BJK Kabataş Vakfı Okulları’nda vakıf göre karşılanacağı belirtildi.

– Çebi: “Tıp öğrencilerinin en faydalandığı vakıf fonu yapmaya gayret edeceğiz”

Konuyla ilgili bir yorumlama yapan Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlı kulübün ülkenin her şiddet gününde elini taşın altına koyan bir camia olduğunu belirterek, “BJK Kabataş Vakfı Okulları olarak bu zorlama günlerde bizler için hayatlarını kaybeden sağlık emekçilerinin canlarını da biz kendi imkanımız nispetinde okullarımızda evladımız olarak bakmak arzusundayız. Sağlıkçılarımızın bu dönemde ortaya koyduğu emeğin karşılığı hiçbir şekilde ödenemez. Bu emeğin simgesi haline gelen Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’na Allah’tan rahmet dileriz. Evladı emanetimizdir ve ailesi ile birlikte bu fonu tıp öğrencilerinin en faydalandığı vakıf fonu yapmaya gayret edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Çebi zorlama günlerden birlikte çıkılacağını kaydederek şunları ifade etti:

“BJK Kabataş Vakfı olarak bu anlamda öğretmenlik mesleğine saygımızın bir sembolü olarak Kabataş Erkek Lisesi’nde görev yapan öğretmenlerin evlatlarını da kendi evlatlarımızdan ayırmamayı düşündük. Sağlık Durumu ve eğitim alanlarında ilk olan bu mesela ülkemizde tüm vakıflarımızın duyarlılığı ile büyüyeceğine inancım tamdır. Bu şiddet günlerde ülke ve aile edinmek, bu sahiplenme duygusundan geçer inancındayız. 100 yılı aşkın geleneğimizde karşılaşılan tüm engebeli süreçlerin üstesinden bu şekilde gelindiğine tanık olduk. Tarihimizden aldığımız bu sancak yarışında, birlikte kurmuş olduğumuz BJK Kabataş Vakfı çatısı aşağıda bu geleneği yaşatarak her türlü güçlüğün üstesinden gelmek namına üzerimize düşen her vazifeyi yerine getirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Dünyamızın ve ülkemizin yaşadığı bu zorlu günlerde eğitimin önemi her geçen saniye daha da hissedilmektedir. Bizler de ülkemizin yaşadığı bu zorlu günlerde cansiparane çalışan Sıhhat ve Eğitim Camialarımıza daimi bir vefa hizmetini hayata kazandırmayı görev biliyoruz.”

– Taşçıoğlu: “Taşçıoğlu’nun adının, tıp bilimine emek için yaşatılacak olmasından son derece gururluyum”

Beşiktaş ve Kabataş camialarına teşekkür eden merhumun oğlu Onur Taşçıoğlu ise şunları aktardı:

“BJK Kabataş Vakfına ve ailemizi bu baskı günümüzde yalnız bırakmayan Sayın Ahmet Nur Çebi’ye teşekkür eder, saygılarımı iletirim. Sevgili babam Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun adının, tıp bilimine emek için yaşatılacak olmasından son derece gururluyum. O da bunu inanıyorum ama çok isterdi. Geleceğimiz, çocuklarımızın her biri Cemil Taşçıoğlu ismini yaşatacak ve onun gibi bilim insanı olacaklar. Ben de bir evladı olarak BJK Kabataş Vakfı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Tıp Bilimine Emek Burs fonunun büyütülmesi ve yaşaması için ailem adına elimden gelen her çalışmanın şahsen içerisinde olacağım. Babamın tüm meslektaş, öğrenci ve sevenlerinden bu idealimize sahip çıkmasını istiyorum. İstiyorum ama, nice pandemileri bilimle aşalım.”

– “Sağlık Durumu emekçilerimizin ortaya koyduğu emeğe bizim yapabildiğimiz yalnızca bir damladır”

BJK Kabataş Vakfı Idare Heyeti Başkanı Hasan Anıl Cansızoğlu, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Kabataş Erkek Lisesi sıraları bizlere baskı zamanlarda kenetlenmeyi ve ülkemize sahip çıkmayı öğretmiştir. Tüm dünya zorlu bir sınavdan geçiyor. Sağlık Durumu emekçilerimizin ortaya koyduğu emeğe bizim yapabildiğimiz sadece bir damladır. Bu mücadelenin kaybı ile simgesi haline gelen kıymetli ağabeyim Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun adına nice sıhhat emekçisinin evladına BJK Kabataş Vakfı Okulları olarak sahip çıkabilmek ve nice Hekim Cemillerin yetişmesine vesile edinmek azmindeyiz. Bu cephenin soyut kahramanları her doktoru keşfeden tüm öğretmenlerimize ve öğretmenlik mesleğine vefanın bir simgesi olarak Kabataş Erkek Lisesi’nde görev yapan tüm öğretmenlerimizin evlatlarının da BJK Kabataş Vakfı Okulları’nda okuma hakkı olmasına vesile olduk. Bu 112 yıldır camiamızı var eden öğretmenlerimize de borcumuzdu. Bu kuvvet günleri her zaman birlikte kenetlenerek aşacağımıza inancım tamdır.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı