Süper Lig

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel: ‘Liglerin başlangıç kararına müdahil olmadık ’

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, TFF ’nin liglerin her yerde başlamasına karşın kararıyla ilgili, “Bilim Kurulu olarak liglerin başlama kararına müdahil olmadık. Ligler açılsın veya açılmasın diye bir beyanatımız da olmadı” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, dün yaptığı açıklamada corona virüs sebebiyle ara verilen liglerin 12, 13, 14 Haziran tarihlerinde her yerde başlayacağını duyurdu. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, bu kararı değerlendirdi.

 ‘LİGLERİN BAŞLAMA KARARINA MÜDAHİL OLMADIK ’

Bilim Kurulu olarak liglerin başlayıp başlamamasına yönelik herhangi bir gösterme bildirmediklerinin altını çizen Prof. Dr. Yamanel, “Biz liglerin başlangıç kararına müdahil olmadık. Ligler açılsın ya da açılmasın diye bir beyanatımız da olmadı. Ama açılacaksa da her halükarda seyircisiz oynanacak ya da fazla uzakta mesafelerde az miktarda seyirci girebilir belki. Futbolcular için de fazla sıkı taramaların yapılması gerekli” ifadelerini kullandı.

‘ÇOK SIKI TEDBİRLER ALINMALI ’

En kayda değer unsurun sporcu sağlığı olduğunu dile getiren Prof. Dr. Levent Yamanel, “Normale Dönmek namına atılmış adımlar bunlar. Ama sporcuların sağlığını en üstteki düzeyde gözetmek gerekiyor. böylece çok sıkı tedbirler alınması gerekiyor” diye konuştu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı