Süper Lig

Beşiktaş’tan maaş kesintisi için Barcelona modeli

Koronavirüs nedeniyle dünya çapında birçok ligin durdurulması ardından finansal bezginlik içerisine giren kulüpler, bir bir ekonomik tedbirler almaya başladı. Bu doğrultuda Katalan devi Barcelona’nın oyuncuları, maaşlarında yüzde 70 indirime artan bir şekilde bu alanda kulüplerine takviye oldular…

Fanatik Gazetesi’nden Orhan Yıldırım’ın haberin göre; Barça’yı bu konuda yakından takip eden Beşiktaş Yönetimi de, dünya devinin modelini başvuru kararı aldı. Dün Başkan Ahmet Nur Çebi yönetiminde telekonferans aracılığıyla toplanan Siyah-Beyazlılar, Barcelona’nın maaş indirme politikasını 2 bambaşka şekilde gerçekleştirme kararı aldı. Bu doğrultuda, maaşları 2 milyon Euro’dan artı olan futbolculardan yüzde 70, bu miktarın aşağıda olan isimlerden ise yüzde 50’lik ücret indirimi isteneceği kaydedildi.

BÜTÇEMİZ 35 MİLYON EUROYA DÜŞECEK

Siyah-beyazlı idareci Adnan Dalkıran da, Beşiktaş’ın yeni bütçesi hakkında “Beşiktaş’ın 56 milyon euro olan bütçesini 35 milyon euroya devirmek zorundaydık. Acilen çok daha ciddi tedbirlere ihtiyacımız var. Beşiktaş’ın yaşaması için, hayatına devam etmesi için zorunlu olarak yapmamız gereken şeyler var. Önümüzdeki yıllarda, futbolcu ücretleri fazla önemli derecede düşecek.” diye konuştu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı