Süper Lig

Beşiktaş’tan izah etme: “Bizi kazanan bildiri edin!”

Beşiktaş Kulübü, Galatasaray’ın şampiyonluğuyla sonuçlanan 1986-1987 sezonunun şampiyonluğunun kendilerine yazılması için TFF’ye başvuruda bulundu.

Teknik direktör Mesut Bakkal, yazmış olduğu ve kariyerini anlattığı “Mesut Bir Adamın Hikayesi” isimli kitabında 1986-1987 sezonunda formasını giydiği Denizlispor ile ligin sondan bir önceki haftasında İstanbul’da karşı karşıya geldikleri Beşiktaş ile 1-1 berabere kalınca Galatasaray’dan özendirme primi aldığını itiraf etmişti.

Beşiktaş ise, bu itirafın gerisinde, 1986-1987 sezonu şampiyonluğunun Galatasaray’dan alınıp, kendilerine verilmesini talep etti. Siyah – beyazlı kulüp ayrıca Mesut Bakkal’ın da futboldan men edilmesini istedi.

İşte Beşiktaş’tan yapılan o yorumlama;

TFF’ye tescilli Teknik Direktör Mesut Bakkal, yazmış olduğu ‘Mesut Bir Adamın Hikayesi’ isimli kitapta, 1986-1987 sezonunun 35. haftasında oynanan Beşiktaş müsabakasında kendisinin ve Denizlispor oyuncularının tamamının dobra dobra özendirme primi aldığını ve ayrıca söz konusu müsabakada oynayan Denizlisporlu oyuncuların tamamının doping içeren madde kullandığını itiraf etmiştir.

TFF Futbol Disiplin Talimatı’nın 56. maddesinde belirtildiği üzere, bir müsabakanın sonucunu ya da sürecini hukuka ve spor ahlakına tutarsız şekilde etkilemek yasaktır. Teşvik primi verilmesi de bu kapsamdadır. Hem performans artırıcı ilaç olmak suretiyle doping kuralı da dobra dobra ihlal edilmiştir.

Laf konusu talimat utanç verici olmakla birlikte, hukuken soruşturma ve kovuşturma imkanının halen bulunması sebebiyle TFF’nin ilgili kurullarını göreve ağırlama ediyoruz.

Bugün TFF’ye gönderilen ve ekte bulunan dilekçemiz ile;

. 1986-1987 sezonunun 35. haftasında oynanan Beşiktaş – Denizlispor müsabakasının Kulübümüz lehine 3-0 hükmen galibiyet ile tescil edilmesini,

. 1986-1987 sezonuna ilişkin lig tescilinin iptali, sıralamanın baştan düzenlenerek söz konusu geçerli olan averaj kurallarının da dikkate alınarak 1986-1987 Süper Lig Şampiyonu olarak Kulübümüzün kayıt edilmesini,

. Mesut Bakkal isimli teknik direktör hakkında TFF Talimatları’nın ilgili hükümlerince sürekli hak mahrumiyeti ile cezalandırılması ve futbolla ilgili her türlü faaliyetten men edilmesini,

. İlgili müsabakada teşvik primini veren kulüp ve teşvik bölge kulübün yöneticileri, müsabakada yer alan ve halen futbol ailesi içerisinde bulunan ilgili kulübün özendirme primi ve doping maddesi bölge futbolcuları, teknik adamlarının saptama edilip kesintisiz yargı mahrumiyeti ile cezalandırılması ve futbolla ilgili her türlü faaliyetten men edilmesini istek ediyoruz.

Saygılarımızla

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı