Süper Lig

Beşiktaş’tan Galatasaray’a “UEFA Kupası” göndermesi

Beşiktaş 2. Başkanı Adnan Dalgakıran, siyah-beyazlı takımın Instagram hesabındaki canlı yayında konuştu ve ezeli rakipleri Galatasaray’a göndermede bulundu.

Galatasaray’un UEFA Kupası‘nı almasının rastlantı olduğunu belirten Dalgakıran, “Bir takımımız UEFA Kupası alıyor, sonradan aralıksız sıfır çekiyor. Başarılar sistem üzerine kurulu yok çünkü. En Ince Ayrıntısına Kadar eşit gelmeyle alakalı başarılar” ifadelerini kullandı.

AZİZ YILDIRIM DA “TESADÜF” DEMİŞTİ

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım da, 2006 yılında Galatasaray’ın kazandığı UEFA Kupası için “rastlantı” demiş ve bu sözler uzun zaman gündemi meşgul etmişti.

TALISCA TRANSFERİ İÇİN YANIT

Beşiktaş 2. Başkanı Adnan Dalgakıran, taraftarların Talisca transferini istemesiyle ilgili de bir kez daha konuştu ve bütçenin müsait olmadığını vurguladı.

Önümüzdeki yıl bütçenin düşmesi gerektiğini kaydeden idareci, “Beşiktaş’ın bütçesi 56 milyon liraydı. TFF yeni kurallara kadar dedi ama, siz seneye bunu 35 milyon euroya düşüreceksiniz, yahut küme düşme de dahil, puan silme de dahil, her türlü cezayla karşı karşıya kalabilirsiniz. Biz 20 milyon daha bütçemizi küçültmek zorundayız. Bir yanlamasına da 3 milyarı geçen bir borcumuz var, tüm gelirlerimiz bankalara gidiyor. 600-700 milyon ödenmesi gereken borç var Temmmuz’a değin. Durumu daha açık nasıl anlatabiliriz? Biz buradan daima beraber çıkacağız.” dedi.

Kendi yıldızlarını yaratmaları gerektiğini de söyleyen Adnan Dalgakıran, “Böylesine zor bir dönemde, artık futbolcu isimlerini bırakacağız, isimleri unutacağız. Beşiktaş’ın içinde bulunduğu şartlar içinde en olanı yapmaya çalışacağız. Dünyada binlerce futbolcu var, birkaç futbolcuyu ezberleyerek onları da lüks yapmamamız lazım, şayet o vakit bazı sürprizleri de yapabiliriz. Daha evvelden yıldızlaşmış oyunculara kaynak ayıracak bütçemiz yok. Biz Talisca’dan daha iyi futbolcular niye yetiştirmeyelim? Neden yapamayalım? 85 milyon oyuncunun futbolcu havuzunun yarattığı oyuncu havuzundan çok büyüğünü, 3 milyon Türk’ün yaşadığı Almanya’da yaratıyorsun. Neden? Çünkü sistem. Taraftar bize şunu sormalı. Sen bize Avrupa’da bir oyuncu havuzu yaratabilecek misin? Bununla denetlemeli. Bunun bundan başka geçiş süreci olacak.” diye konuştu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı