Süper Lig

Beşiktaş’tan futbolculara 5 jurnal özel program!

Beşiktaş’ta kondisyoner Stefano Marrone, koronavirüs tedbirleri kapsamında izin bahşedilen ve evlerinde kalmaları istenen futbolculara tek tek özel çalışma programı verdiklerini söyledi.

Oyuncuların fizik ve kondisyon seviyelerini korumaları için evlerinde de antrenman yapmaları gerektiğini vurgulayan Marrone, “Futbolcularımıza, fiziksel kapasitelerine tarafından 5 jurnal idman programı hazırlayıp verdik. Hepsinden bu programa harfiyen uymalarını istiyoruz. Evlerinde kaldıkları süre içinde aralıksız irtibat halinde olacağız. İzin dönüşünde de fiziksel testlere sokup denetim edeceğiz” diye konuştu. İtalyan kondisyoner, koronavirüs nedeniyle futbolcuların izin sürelerinin uzaması halinde yeni egzersiz programı hazırlayıp kendilerine ileteceğini sözlerine ekledi.

SERGEN YALÇIN: “FORMLARINI KORUMALILAR”

Beşiktaş Kulübü personeli, idare heyeti, futbolcuları ve teknik ekibiyle birlikte liglere bahşedilen ara sebebiyle çalışmalarını evlerinde sürdürüyor. Siyah beyazlı takımın teknik direktörü Sergen Yalçın, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nun liglerin ertelenmesini açıklamasının ardından futbolculara sabahleyin ve akşam olmak üzere 2 alıştırma programı verdiklerini ve oyuncuları dinç tutmak için seferber olduklarını söyledi.

“UEFA ve TFF’nin mutlaka bir planı vardır. Yaşam devam ediyor. bu nedenle futbolcularım sağlıkları kadar performanslarını da korumalılar” diyen Sergen Yalçın keza siyah beyazlı kulüp ile birlikte bütün takımların mağdur durumda olduğuna uyarı çekerek şu açıklamaları yaptı:

“BİZLER DE ELİMİZDEN GELENİ YAPMALIYIZ”

“Dünya futbolunda bedensel olarak zarar milyar Euro’larmış. Para kazanılır fakat sağlığı geri getiremezsiniz. Bizim için önce insan sağlığı. Hiçbir şey insan sağlığından kayda değer değildir. Türkiye’de bu konuda kulüpler, teknik direktörler, futbolcular her türlü fedakarlığı yapmak için zihin üretmeli. Her şey para yok. şu anda tek düşüncemiz hastanelerimiz. Devlet gereken hassasiyeti gösteriyor. Bizlerde yurttaş olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edelim. İnsanlık risk aşağı.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı