Süper Lig

Beşiktaş’ta Kevin-Prince Boateng için karar verildi

Beşiktaş’ın devre aralarında değer ödemeden Serie A ekibi Fiorentina’dan kiraladığı Kevin-Prince Boateng’in siyah-beyazlı kulüpteki durumu az önce netleşmedi.

Kısa zaman öncesine dek sözleşmesinde 1 sene daha kiralama opsiyonu olan 33 yaşındaki Ganalı futbolcu ile yola devam edilip edilmeme noktasında mali açıdan negatif akıl vardı. Oysa idare teknik heyetin raporu doğrultusunda çare arayışına girişti.

YARIM SEZONDA 350 BIN EURO KAZANDI

Siyah-beyazlılar, yarım devre için 350 bin Euro ödeyeceği Boateng’e opsiyonunu uzatması halinde 1 milyon 750 bin Euro daha saptamak zorunda kalacak. Takım maliyetini düşürmekten başka seçeneği olmayan idare, Ganalı 10 numaraya kesilmiş öneri götürmeyi de seçenekleri arasına almış durumda. Beşiktaş’ın, transferin kısır geçme ihtimaline aleyhinde Boateng konusunu acele etmeden çözmeye çalıştığı öğrenildi.

ÖNCE BÜTÇE AÇILACAK SONRA AKTARMA YAPILACAK!

Beşiktaş, liglerin ertelenmesinin ardından transferi de beklemeye aldı. Yönetim, bu konuda hamle yapmadan önce takımdan gidecek isimlerin açacağı bütçeyi görmek ve ayrılacaklardan kazanç elde edilip edilemeyeceğine bakmak istiyor.

Takım maliyetinde ciddi şekilde bezginlik yaşamış siyah-beyazlılar, 53 milyon Euro’luk ücret bütçesini 30-35 milyon Euro arasına çekmeyi amaçlıyor. Bunun için de kiralık sözleşmesi bitecek olan futbolcular ve bonservisle gönderilebilecek isimlerin durumları beklenecek. Açılan bütçe ölçüsünde transferde maddesel adımlar atılacak.

 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı