Süper Lig

Beşiktaş’ta indirime şartlı evet

Beşiktaş yönetimi ince eleyip sık dokuduğu bir dönemde yabancı futbolcuları göre sıkıştırılmış durumda. Covid-19 salgınının bütün dünyayı ve spor ekonomisini sarsması sebebiyle yeni bir ödeme sisteminin hayata geçebileceğini ön gören siyah-beyazlı idareciler, senelik ücretleri artı olan tanıdık olmayan oyuncularla temasa geçti.

Barcelona örneğini gösteren yöneticiler “Dünyanın en varlıklı takımın oyuncuları bile takvim ücretlerinin yüzde 70’inden sözünden dönme noktasına geldi. Sizlerden de kavrama bekliyoruz” mesajını iletti. Kartal’ın yabancı oyuncuları ise sözcüleri olarak seçtikleri Atiba Hutchinson ile yanıt yolladı. Buna tarafından siyah-beyazlı takımın oyuncuları, yıllık ücretlerde indirime gidebileceklerini belirtirlerken bunun için bir şart ortaya koydular.

SIKINTI BÜYÜK

Futbolcular böyle bir dönemde kulübe yardımcı olmayı kabul ederken şu asıl değin olan birikmiş alacakların ödenmesini istedi. Huysuz takdirde anlaşmaya yanaşılmayacağını bildiren Kartal’ın yabancıları, yönetimi de köşeye sıkıştırmış durumda. şimdi siyah-beyazlı kulübün sadece tanıdık olmayan oyunculara 7 milyon avro tutarında ödeme yapması gerektiği belirtiliyor.

Liglerin ertelenmesi nedeniyle kulübün kasasına sıcak para girmediği için Başkan Ahmet Nur Çebi ve ekibinin eli kolu bağlanmış durumda. Büyük bezginlik içine düşen yönetimin yeni kaynak arayışında olduğu oysa Covid-19 pandemisi nedeniyle hiçbir sponsorluk görüşmesinin yapılamadığı belirtildi. Başkan Çebi’nin son tedavi olarak yöneticilerin kişiye özel yardımlarıyla bu ödemeyi yerine getirmek isteyebileceği konuşuluyor.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı