Süper Lig

Beşiktaş’ta futbolcular ve teknik heyet testten geçti

Galatasaray’da Abdurrahim Albayrak’ın peşinde teknik direktör Fatih Terim’in koronavirüs testinin fazla çıkmasının ardından Beşiktaş da futbolcular ve teknik heyet testten geçti. Siyah-beyazlı idare, ivedi bir karar alarak koronavirüs testlerini yaptırdı.

TEK TEK TESTE ÇAĞRILIYORLAR

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran, siyah-beyazlı takımın teknik direktörü Sergen Yalçın’ın yanı sıra teknik ekipteki isimlerin ve oyuncuların teste natürel tutulduğunu duyurdu. Nevzat Demir Tesisleri’nde futbolcular ve teknik heyetin testten geçtiği açıklandı. 

“HİÇBİR BELİRTİ DEĞIL”

BU VESILEYLE Adnan Dalga Kıran “Futbolcularımız ve teknik ekibimizin tamamı koronavirüs testinden geçti. İlk numuneler alındı. Maç oynanalı 10 gün oldu. Şu belli başlı kadar oyuncularda, teknik ekipte veya yönetimde hiçbir belirti yok.” açıklamasını yaptı.

“ALBAYRAK’LA BAĞLANTI KURMADIK”

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ yaptığı açıklamada “Futbolcularımızda ve teknik heyetimizde koronavirüs virüs belirtisi değil. Derbide yöneticiler olarak Abdurrahim Albayrak ile temasımız olmadı. Zaten o süreçte, uyarılar vardı, biz de o kurallara uyduk ve kimseyle bağlanti kurmadık.” ifadelerini kullandı.

Emre Kocadağ, liglerin durumuyla ilgili “Süreç uzarsa, liglerin oynanması öyle olası olmayabilir. Umudumuz ve temennimiz liglerin oynanması. Bu süreçte kulüpler zarar görecek ama genel karar UEFA, FIFA ve TFF görüşmeleri sonrası belli olacaktır diye düşünüyorum.” dedi.

“DÜNYANIN HER YERİNDE VAR”

ÖTE YANDAN Emre Kocadağ “Ailesinden farklı futbolcularımız var. Onların akılları illa ama ailelerinde kalır. Hepsi evlerinde. Psikolojik olarak çok etkilendiklerini düşünmüyorum, dünyanın her yerinde koronavirüs var.” diyrek sözlerini noktaladı.

Beşiktaş, Süper Lig ertelenmeden önce son maçını Galatasaray’la oynamıştı. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kovid-19 testinin pozitif çıktığını açıklamıştı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı