Süper Lig

Beşiktaş’ta 4 oyuncuya izin çıktı! Ülkelerine dönüyorlar

Süper Lig’in ileri bir tarihe ertelenmesinin gerisinde kulüpler, bunun bir tatil değil yükümlülük olduğunu belirterek yabancı futbolcularına ülkelerine gitme izni vermemişti. Bu yasakta seyahat şartları ve Avrupa ülkelerindeki salgının durumu nedeniyle virüs kapma ihtimali yüksek olmasının etkisi de çok fazlaydı.

JEREMAİN LENS ÇOK ISRAR ETTİ

Oysa TFF’nin liglerin en iyi ihtimalle haziran ayında başlayacağını açıklamasının arkasında yabancılardan ülkelerine dönme talepleri ardı ardına gelmeye başladı. defalarca iki gün Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde bir araya gelen Beşiktaş yönetimi, talepleri değerlendirdi. Bilhassa Jeremain Lens’in ısrarcı olduğu belirtildi. Hollandalı futbolcunun yanı sıra Loris Karius ve Victor Ruiz ile birlikte Boateng de gidiş için resmi olarak müsade istedi.

DÖNÜŞ MAYISIN İLK HAFTASINDA

Dört futbolcunun ısrarı sonrası Başkan Ahmet Nur Çebi ve ekibi, “Şartlarımız var. Kabul etmeniz halinde ailenizin yanına gidebilirsiniz” cevabını iletti. Futbolcular şartları kabul etti ve izni aldı. Hazırlık dönemi de göz önünde bulundurularak oyunculardan mayısın ilk haftasında İstanbul’da olmaları istendiği gelen bilgiler arasında. Dört oyuncunun özel uçaklarla Türkiye’den ayrılarak ailelerinin yaşadığı ülkelere gideceği belirtildi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı