Süper Lig

Beşiktaşlı futbolculardan yönetime önerge

Parasal anlamda sıkıntılı günler geçiren Beşiktaş yana bütçe kısıtlamasına gitmeye hazırlanırken, bir yandan da birikmiş alacakları çözmeye çalışıyor.

Futbolculara son olarak kasım ayında yarım ücret ödemesi yapan Kara Kartal, salgının da ekonomiyi etkilemesi sebebiyle tam 5 aydır oyuncularına düzenli ödeme yapamıyor.

FIFA ve UEFA uygulamaları gereği özellikle yabancı oyuncuların 3 ay üst üste maaş alamaması durumunda şikayetleri halinde özgürlük kalma haklarının bulunması yönetimi sıkıntıya sokuyor. bu nedenle kaynak arayışına giren Başkan Ahmet Nur Çebi ve ekibi, en kısa sürede normal alacağının fazla altında da olsa oyunculara bir kısım ödeme yapmaya çalışıyor.

Fanatik Gazetesi’nden Orhan Yıldırım’ın haberine kadar; Bütçe kısıtlaması konusunda da çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Beşiktaş’ta, oyunculardan indirim isteme konusu gündeme gelmişti. Siyah- Beyazlı futbolcular ise yönetime ayrı bir öneride bulundu. Önümüzdeki 3 ay maaş almamayı önerge eden oyuncular, salgının sona ermesi halinde 3 ay sonunda ödemelerini eksiksiz almayı önerdi. Yönetim ise “Her şey normale döndüğünde bu konuyu yüz yüze görüşelim” yanıtını verdi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı