Basketbol

Beşiktaş ve TOFAŞta şart stabil!

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımın ’nın bütün dünyayı etkisi altına bölge küresel salgın koronavirüsüyle ilk teması, 28 Şubat ’ta İspanya ’da oynanan Valencia maçında olabileceği belirtildi. Bunun üstüne gözler; Sarı- Lacivertliler ’in o tarihten sonra bilhassa de Türkiye Süper Lig ’de karşısında karşıya geldiği rakiplerine çevrildi. Kanarya, 8 Mart ’ta Beşiktaş ’la, 1 Mart ’ta Afyon ’la ve ligde alınan askıya alma kararı öncesi de son olarak 15 Mart ’ta TOFAŞ ’la karşılaşmıştı. Bu 3 takımın 2 ’sinden koronavirüsyle ilgili açıklama yapıldı.

‘Semptom gösteren kimse yok ’

Kovid-19 vakalarının Avrupa ’da görülmeye başlandığı andan itibaren gerekli tedbirleri aldıklarını söyleyen Beşiktaş Kulübü, “13 gün önce ahamızda karşılaştığımız Fenerbahçe ’nin bazı sporcuları ile yönetimle ilgili çalışanlarında Kovid-19 belirtilerine rastlanmasının ardındaki kamuoyunda oluşabilecek spekülasyonların önlemek namına, Beşiktaş Sompo Sigorta Takımı ’mızın sporcuları, teknik ve yönetimle ilgili kadrosu ile çalışanlarında, Kovid-19 belirtilerine rastlanmadığını ve ekibimizde bu belirtileri belirten kimsenin olmadığını açıklama ederiz” açıklamasını yaptı.

Tolga Öngören: Beklemedeyiz

TOFAŞ ’ta konuyla ilgili genel menajer Tolga Öngören açıklama yaptı: “Maalesef açıklamayı öğrendiğimiz andan itibaren telefonlarımız susmuyor. Son maçımızı Fenerbahçe ile oynamıştık. Doktorlarımızla görüştük. Yarın (Bugün) maçtan sonraki 8 ’inci günümüz. Doktorumuz, bulgu görülmeden teste girilmediğini söyledi. 5-6 gün daha bekleyeceğiz gibi görülüyor. Herhangi bir belirtisi olan basketbolcumuz değil. Tüm önlemlerimizi aldık, bekliyoruz. Fenerbahçe maçı bittiği gibi Bursa ’ya gelip, tesislerimizi önlem amaçlı kapatmış ve idmanları durdurmuştuk”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı