Futbol

Beşiktaş ’tan TFF ’ye: 1986-1987 şampiyonluğumuzu verin!

Beşiktaş Kulübü, Mesut Bakkal’ın kitabında özendirme primi ve doping aldıklarını itiraf etmesi üstüne, Galatasaray’ın şampiyonluğuyla sonuçlanan 1986-1987 sezonunun şampiyonluğunun kendilerine yazılması için TFF’ye başvuru yaptı. Siyah-beyazlılar keza söz konusu dönemin futbolcusu ve günümüzde teknik direktörlük yapan Bakkal’ın futboldan men edilmesini istek etti.

Beşiktaş, Galatasaray ’ın kazanan olduğu 1986-1987 sezonu için Türkiye Futbol Federasyonu ’na başvurdu! Siyah-beyazlılar, Mesut Bakkal ’ın kitabında Denizlispor ’da futbolcu olduğu dönemde Galatasaray ’ın kendilerine Beşiktaş maçı için teşvik primi aldıklarını ve atlara verilen ilaçlardan aldıklarını bildiren sözleri üzerine TFF ’ye şikayette bulundu.

Beşiktaş ’ın resmi siteden yaptığı izah etme şöyle;

“TFF’ye kayıtlı Teknik Direktör Mesut Bakkal, yazmış olduğu ‘Mesut Bir Adamın Hikayesi’ isimli kitapta, 1986-1987 sezonunun 35. haftasında oynanan Beşiktaş müsabakasında kendisinin ve Denizlispor oyuncularının tamamının açık açık teşvik primi aldığını ve hem laf konusu müsabakada oynayan Denizlisporlu oyuncuların tamamının doping taşıyan madde kullandığını itiraf etmiştir.

TFF Futbol Disiplin Talimatı’nın 56. maddesinde belirtildiği üzere, bir müsabakanın sonucunu veya sürecini hukuka ve spor ahlakına tutarsız şekilde etkilemek yasaktır. Teşvik primi verilmesi de bu kapsamdadır. Hem performans artırıcı hap almak suretiyle doping kuralı da açıkça ihlal edilmiştir.

İLGİLİ HABER Mesut Bakkal`dan teşvik primi itirafı: `Galatasaray bizi Tenis Kulubü`nde ağırladı` Mesut Bakkal`dan özendirme primi itirafı: `Galatasaray bizi Tenis Kulubü`nde ağırladı`

Laf konusu talimat utanç verici olmakla birlikte, hukuken soruşturma ve kovuşturma imkanının halen bulunması nedeniyle TFF’nin ilgili kurullarını göreve misafir etme ediyoruz.

Bugün TFF’ye gönderilen ve ekte bulunan dilekçemiz ile;

. 1986-1987 sezonunun 35. haftasında oynanan Beşiktaş – Denizlispor müsabakasının Kulübümüz lehine 3-0 hükmen galibiyet ile kayıt edilmesini,

. 1986-1987 sezonuna ilişkin lig tescilinin iptali, sıralamanın her tarafta düzenlenerek söz konusu geçerli olan averaj kurallarının da dikkate alınarak 1986-1987 Süper Lig Şampiyonu olarak Kulübümüzün kayıt edilmesini,

. Mesut Bakkal isimli teknik direktör hakkında TFF Talimatları’nın ilgili hükümlerince kesintisiz hak mahrumiyeti ile cezalandırılması ve futbolla ilgili her türlü faaliyetten men edilmesini,

. İlgili müsabakada teşvik primini veren kulüp ve teşvik alan kulübün yöneticileri, müsabakada bulunan ve halen futbol ailesi içerisinde yer alan ilgili kulübün özendirme primi ve doping maddesi alan futbolcuları, teknik adamlarının saptama edilip aralıksız yargı mahrumiyeti ile cezalandırılması ve futbolla ilgili her türlü faaliyetten men edilmesini istek ediyoruz.

Saygılarımızla

Beşiktaş JK”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı