Spor Haberleri

Beşiktaş ’tan kampanyaya yardım

Beşiktaş Kulübü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Ulusal Dayanışma Kampanyası’na 1 milyon 903 bin Türk Lirası bağışladığını, resmi siteden duyurdu.

Beşiktaş, Türkiye ’de gerçekleşen korona virüs salgını için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın başlattığı ‘Ulusal Dayanışma Kampanyası ’na 1 milyon 903 bin TL bağışladı.

Kulübün devlete ait internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ’ın ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ sözleriyle başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası ’nı içten destekliyor, aziz milletimizin koronavirüs salgını sebebiyle yaşanan huzursuz günleri birlik ve beraberlik içinde geride bırakacağına candan inanıyoruz.

Ahmet Nur Çebi başkanlığındaki Yönetim Kurulumuz ve Futbol A Takımımız bir araya gelerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım etmek amacıyla düzenlenen Ulusal Dayanışma Kampanyası’na 1 milyon 903 bin Türk Lirası affetme kararı almıştır.

Başkanımız Ahmet Nur Çebi, Milli Dayanışma Kampanyası’na desteğini, “Ulusal beraberlik ve dayanışma ruhu Beşiktaş ’ın köklerine işlemiş bir duygudur. Evde kalalım, evde kalan gereksinim sahiplerine fiziksel ve manevi takviye olalım” sözleriyle açıklama etti.

Futbol A Takımımızdan Burak Yılmaz, gereksinim sahibi vatandaşlarımız için düzenlenen takviye kampanyası ile ilgili, “Toplum olarak böylesine zorlama günleri, el ele vererek ulusal beraberlik ve dayanışma ile aşmamız lüzum. Biz kenetlendiğimizde her türlü zorluğun üstesinden gelebiliriz. Ülkemizin yanındayız” ifadelerinde bulunurken; Atiba Hutchinson ise, “7 yıldır Türkiye de yaşıyorum, çocuklarım burada büyüdü. Artık kendimi ve ailemi bu ülkenin bir parçası olarak hissediyorum. Böyle bir kampanya olunca futbolcu arkadaşlarımla bağışta bulunmak istedik. Dünya çapında yaşanan bu zorlukta Beşiktaşlı oyuncular olarak Türkiye’nin yanındayız” sözleriyle duygularını paylaştı.

‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ diyor, bu arada Covid-19 salgınına aleyhinde en ön safta mücadele eden sağlık durumu neferlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı