Süper Lig

Beşiktaş ’tan Galatasaray ’a yanıt! ‘Ana talihsizlik… ’

Mesut Bakkal’ın açıklamaları sonrası tekrardan gündeme gelen 1986-87 sezonu hakkında Galatasaray’ın açıklamasının ardındaki Beşiktaş’tan yeni bir yorumlama geldi.

Beşiktaş Kulübü, geçtiğimiz günlerde Başkan Ahmet Nur Çebi ’nin açıkladığı üzere 1986-87 sezonu için TFF ’ye başvurduğunu açıklamasının üstünde bir yanıt veren Galatasaray ’ın “Laf konusu müracaatın kaynağı, her türlü kanıttan ve dayanaktan yoksun, kötüleme özelliğinde yalan yanlış iddialardır.” açıklamasındaki iddialara yanıt verdi.

Beşiktaş ’ın açıklamasında, “Başkanımız Sayın Ahmet Nur Çebi ’nin yapmış olduğu açıklamaları ‘Şanssızlık ’ olarak nitelemekten daha ziyade bu söylemlere muhatap kalınarak şampiyon olmak esas talihsizliktir.” ifadeleri yer aldı.

İşte Beşiktaş ’ın açıklaması…

Sayın Mesut Bakkal’ın yaşam öyküsünü anlattığı kitabındaki itirafları doğrultusunda, 1986-87 sezonu şampiyonluğunun Kulübümüz adına her tarafta tescili için Türkiye Futbol Federasyonu’na yapmış olduğumuz müracaat ile ilgili Galatasaray Spor Kulübü’nün 1 Haziran 2020 tarihinde yapmış olduğu açıklamaya cevabımızdır.

Ilk Olarak anlatmak isteriz fakat Galatasaray Spor Kulübü’nün bu açıklamasının muhatabı nasıl fakat Sayın Mesut Bakkal ise bu hususta Kulübümüzün muhatabı da ilgili kararı verecek olan Türkiye Futbol Federasyonu’dur.

Onursal Başkanımız Sayın Süleyman Seba’nın söylediği ‘Şerefli ikinciliklerimiz ile gurur duyuyoruz’ ifadesinin ne için söylendiği bütün kamuoyu göre yıllardır bilinmektedir.

Başkanımız Sayın Ahmet Nur Çebi’nin yapmış olduğu açıklamaları ‘Şanssızlık’ olarak nitelemekten daha ziyade bu söylemlere muhatap kalınarak şampiyon edinmek esas talihsizliktir.

Kulübümüz tarafından kazanılmış olan şampiyonlukların ve kupaların ‘Şeref’imiz ile oynayıp ‘Hakkı’mız ile kazanıldığı tüm spor camiasında çok iyi bilinmektedir. Bundan sonra da böyle olacaktır.

Saygılarımızla,

Beşiktaş JK

İLGİLİ HABER Galatasaray`dan Ahmet Nur Çebi`ye 1986-87 yanıtı: `Tam anlamıyla talihsizlik` Galatasaray`dan Ahmet Nur Çebi`ye 1986-87 yanıtı: `Bütün anlamıyla şanssızlık`

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı