Basketbol

Beşiktaş Icrypex-Bahçeşehir Koleji maçı ertelendi

Türkiye Basketbol Federasyonun resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Pazar günü saat 15.15’te BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde oynanması gereken mücadele ileri bir tarihte yapılacak.

Beşiktaş’ta 22 Kovid-19 vakası

Siyah-beyazlı ekipten ise koronavirüs vakalarıyla ilgili şu açıklama yapıldı:

“Hafta başında, Beşiktaş Icrypex Takımımızdan üç sporcuda Covid-19 pozitif tespit edilmesinin ardından antrenmanlara ara verilmiş ve bulaşma ihtimali göz önünde bulundurularak takip eden günlerde testler tekrarlanmıştır.

Bugün itibarıyla yedi A Takım sporcumuz, yedi A Takımımızda oynama uygunluğu bulunan Basketbol Gençler Ligi Takımı sporcumuz ve iki A Takımımızın antrenmanlarında yer almış genç sporcumuz ile Yardımcı Antrenörümüz, Masörümüz ve BJK Akatlar Spor Kompleksi’nde görevli dört çalışanımızın; tedavi, takip ve izolasyon süreçlerine ilgili protokoller doğrultusunda devam edilmektedir.

Beşiktaş Icrypex Takımımız ile Bahçeşehir Koleji arasında yarın (4 Nisan) oynanması planlanan ING Basketbol Süper Ligi karşılaşması, takımımızda altıdan fazla Covid-19 pozitif durumda sporcu bulunması sebebiyle Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Basketbola Dönüş Protokolü’nün 12. Bölüm Müsabakaların Ertelenmesi başlıklı maddesi uyarınca ileri bir tarihe ertelenmiştir.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı