Süper Lig

Beşiktaş, Dorukhan Toköz’un bedelini belirledi

Beşiktaş’taki hesaplı kriz, corona virüsü salgını nedeniyle ödemelerin durmasıyla birlikte daha da derinleşti. Idareli rahat boğazın tam ortasında olan Kara Kartal’da, futbolcu maaşlarında indirim görüşmeleri ufaktan başladı.

Hatta siyah-beyazlı kulüpte bugünlerde ligin nasıl ve ne süre başlayacağı değil, bu kriz ortamından nasıl çıkılacağı konuşulmaya başlandı. Kadroda düşünülmeyen kiralık oyuncular bir bir kulüpten ayrılırken, sözleşmesi devamlı isimlerle ilgili de yeni tasarruf tedbirleri devreye sokuldu. Öncelikle ücret indirimi konusunu çözmek isteyen idare, hala talibi olan isimleri de satışa tümdengelim kararı aldı.

YALÇIN: HER OYUNCU SATILABİLİR

Bu doğrultuda önce teknik direktör Sergen Yalçın ile bir toplantı yapan Başkan Ahmet Nur Çebi ve ekibi, hangi futbolcuların yüksek öncelikle kulüpte kalması gerektiğini hocaya sordu.

47 yaşındaki teknik adamın yönetime, “Kulüp kuvvet durumdaysa ve iyi bir getiri olacaksa her oyuncu satılabilir” dediği öğrenildi. Bunun üstüne masaya satılabilecek oyuncuların listesi kondu ve değerleme yapıldı. Salgın sebebiyle değişen futbol ekonomisinde eski astronomik rakamları bulmanın şiddet olacağını haberdar olan idare, taliplisi olabilecek oyuncular için fiyat aralığı belirledi. Belirlenen tavan ücretle pazarlık başlayacak, taban ödenti altına muhakkak inilmeyecek

İŞTE OYUNCULAR İÇİN BELİRLENEN DEĞERLER:

Domagoj Vida 6-10 milyon euro
Dorukhan 5-10 milyon euro
Adem Ljajic 5-7.5 milyon euro

Kevin Nkoudou 4-7.5 milyon euro
Güven Yalçın 2.5-5 milyon euro
Burak Yılmaz 2-4 milyon euro

Victor Ruiz 1.5-4 milyon euro
Erdoğan Kaya 1.5-5 milyon euro
Tyler Boyd 1-2 milyon euro

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı