Basketbol

Beşiktaş cephesinden son dakika corona virüsü açıklaması

Beşiktaş Kulübü Basketbol ve Gayrimenkul Geliştirme Sorumlusu Yönetim Kurulu Üyesi Umut Şenol, siyah-beyazlı erkek basketbol takımının teknik takım ve oyuncularında yeni herif corona virüsü (Covid-19) belirtisi bulunmadığını söyledi. Şenol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, basketbol takımının doktoru Ayhan Optur ile konuştuğunu belirterek, “Oyuncularımızda ve teknik ekibimizde virüs belirtisi yok.” dedi.

Siyah-beyazlı ekibin ING Basketbol Süper Ligi ’nde son olarak Frutti Extra Bursaspor ile oynadığını andıran Şenol, “Basketbol takımımız Fenerbahçe ile 15 gün, Bursa ile 8 gün önce oynadı. Ondan sonradan teknik takım ve oyuncular bir araya gelmedi. 15 gün geçene dek bekleyeceğiz. Belirti olmazsa bir şey yapmayacağız.” diye konuştu.

Oyunculara olduğu değin ekipte bulunan 50-60 yaşındaki görevlilere de dikkat ettiklerini vurgulayan Şenol, “Malzemecimiz Turgut ağabey (Soner) 60 yaşlarında. Medya oyunculara daha yoğunlaşmış durumda ama biz bu yaş grubunu daha yakından peşine düşüp takip ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Ligde maçların zamanında ertelendiğini kaydeden Şenol, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Maçların ertelenmesinde geç kalındığı, seyircisiz oynandığı için bölüştürme etkisi yarattığını düşünmüyorum. Bu konuda tenkit dürüst yok. Seyircili son maçımız FIBA Şampiyonlar Ligi ’nde Türk Telekom maçı oldu. FIBA ’ya da ’maç seyircili mi seyircisiz mi oynansın ’ diye sormuştuk. FIBA seyircili oynanabileceğini söyledi. Seyircisiz oynanan maçlarda oyuncuların motivasyonu da düşüktü. Seyircisiz oynanma kararı maçlardan bir gün önce çıktı. Oyuncular antrenman bile yapmadılar.”

“Sırf ligi tamamlayalım diye risk almaya lüzum değil”

Dünyada yaşanan salgın sonrası liglerin nasıl bitirileceği yönündeki görüşlerini aktaran Şenol, “İki gün önce FIBA ile toplantımız oldu. İki olanak üzerinde duruyorlar. Bu salgın mayıs ayı ardına kadar biterse organizasyonları oynatmayı düşünüyorlar. Bu olmazsa ağustos sonunda hazırlık maçları yerine Sekizli Final olmasının dürüst olduğunu düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

ING Basketbol Süper Ligi ’nde play-off mücadelesinin olabileceğini anlatan Şenol, “Salgın tehlikesinin bitmemesi halinde ağustosun son 2 haftası play-off maçlarına ayrılabilir. Şu anki sıramalaya bakılır ve artı geçtiğimiz 5 sene değerlendirilerek bir kaide tanımlaması yapılabilir. Böylece play-off mücadelesine katılacak takımlar belirlenebilir. Sonuçta basketbol, futbol, voleybol temaşa sporu ve seyirciyle güzel oluyor. Seyirciye hitap etmedikten daha sonra oynamanın anlamı değil. Sırf ligi tamamlayalım diye risk almaya lüzum yok. Virüs gençlerde tesir yaratmıyor gibi gözüküyor. Fakat takımlarda 60 ve üstü kişiler de var.” ifadelerini kullandı.

Verilen aranın oyuncular için de zorlama olduğuna dikkati çeken Şenol, “Normalde sezon başı kamp yapıyorsunuz ve sezona başlıyorsunuz. Şimdi oyuncular da ara verdi ve yeniden forma girmeleri zaman alacak. 2-3 haftalık aradan sonradan sakatlık riski de artıyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı