Süper Lig

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi: ‘Bu iftiralarla dolu iddialarla ilgili olarak… ’

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, sert açıklamalarda bulunarak, “Kulübümüz, popüler olma düşüncesindeki bir takım kişilerce, patavatsız ve kötü niyetli gündem oluşturma çabası içerisinde kullanılmak istenmektedir” dedi. Çebi hem Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun iddiaları üstüne “Bu iftira batmış iddialarla ilgili olarak önümüzde gerçekleşecek birincil komite toplantımızda gereken cevabı vereceğim” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, yaptığı yazılı açıklama ile, “Daha önce de bilindiği üzere Beşiktaş ile ilgili tartışmaların, kurullarımızda, aile içerisinde olmasını tercih ettiğimi dile getirmiştim. Bu kötüleme batmış iddialarla ilgili olarak önümüzde gerçekleşecek birincil komite toplantımızda gereken cevabı vereceğim” ifadelerini kullandı.

Çebi bununla birlikte “Keza şahsıma yönelik iftiralarla ilgili olarak yargı önünde hesap görmek üzere yargıya müracaat ettiğimi bütün kamuoyunun bilmesini isterim. Kendilerine de tavsiyem; kamuoyunu gereksiz yere meşgul etmeden ellerindeki belgeler ile birlikte iddialarını yargıya taşımalarıdır” dedi.

Çebi ’nin açıklamasının tamamı şu şekilde:

“Covid-19 nedeniyle tüm dünyada ve ülkemizde sportif etkinlikler durmuş ve kulüpler karşılaştıkları hesaplı krizler ile nasıl çaba edeceklerini tartışırken kulübümüz, popüler olma düşüncesindeki bazı kişilerce, boşboğaz ve kötü niyetli gündem oluşturma çabası içerisinde kullanılmak istenmektedir. Öncelikle bu konuda camiamızı bilgilendirme gereği duyduğumu açıkça belirtmek istiyorum.

Altı buçuk yıl sürdürdüğüm ikinci başkanlık görevim sırasında olduğu gibi kulübümüz başkanlığını deruhte ettiğim bu süreçte de saydamlık ilkesine emrindeki kaldım ve kalmaya devam edeceğim. Taraftarlarımıza her konuda açık oldum. Bu bilgilendirmeyi de mesnetsiz iddiaları cevap verme için değil kulübümüze defalarca sahip çıkan taraftarlarımız için yaptığım bilhassa bilinmelidir.

İLGİLİ HABER Beşiktaş`ta indirim elçisi Burak Yılmaz Beşiktaş`ta indirim elçisi Burak Yılmaz

Kulübümüzü yönetmeye talip olduğumuzda, yönetim kurulumuzun tüm üyeleri ile birlikte camiamızın isteği doğrultusunda benim ve öteki bir takım Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımın devir yaptığı dönemleri de kapsar şekilde geçmiş on yıla dönük bir tahlil yaptıracağımızı dile getirdik. Bu onurlu göreve geldikten daha sonra da vakit kaybetmeden uluslararası bir bağımsız yoklama firması yoluyla kulübümüzün son on yıldaki faaliyetlerinin incelenip araştırılması için, Yoklama Kurulumuz ile birlikte, KPMG firmasını görevlendirdik. KPMG firması pandeminin neden olduğu bütün olumsuzluklara karşın özel amaçlı çözümleme çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürmektedir.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü ’nün hak ve menfaatlerine sahip çıkmak için başlatılan incelemenin birilerini rahatsız ettiği görülmektedir. Bu kişiler şunu bilmelidir oysa; bu konuda kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda hiçbir geri adım atılmayacaktır.

İLGİLİ HABER Beşiktaş`ta neler oluyor? Eski-yeni yönetim birbirine girdi! Beşiktaş`ta neler oluyor? Eski-yeni yönetim birbirine girdi!

Daha önce de bilindiği üzere Beşiktaş ile ilgili tartışmaların, kurullarımızda, aile içerisinde olmasını tercih ettiğimi dile getirmiştim. Bu iftira dolu iddialarla ilgili olarak önümüzde gerçekleşecek ilk kurul toplantımızda gereken cevabı vereceğim. Keza şahsıma karşın iftiralarla ilgili olarak adalet önünde hesaplaşmak üzere yargıya müracaat ettiğimi bütün kamuoyunun bilmesini isterim. Kendilerine de tavsiyem; kamuoyunu boşu boşuna meşgul etmeden ellerindeki belgeler ile birlikte iddialarını yargıya taşımalarıdır.

bununla birlikte egemen yoklama sürecine katkı maddesi karşılamak isteyen camia paydaşlarımızın tamamından ricam, ellerindeki tüm veri ve belgelerle birlikte özel amaçlı egemen denetimi sürdüren KPMG firmasının ‘KMPG Türkiye Levent İş Kuleleri, Kule:3 Kat:2-9 Beşiktaş/İstanbul ’ adresine ihbarda bulunmalarıdır. Bu süreçten sonradan camiamızın, kendilerini boşu boşuna meşgul edenlere izin vermeyeceğine ve tüm paydaşlarımız ile el ele vererek sorunların üstesinden geleceğimize samimi inanıyorum.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı