Beşiktaş

Beşiktaş Atletico Madrid kadın futbol maçı ücretsiz izlenebilecek

Beşiktaş’ın futbolda ‘Ben varım’ diyen kadınlara destek veren Vodafone ile gerçekleştirdiği meslek birliği neticesinde, Vodafone Park yarın özel bir maça ev sahipliği yapacak. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri zarfında, Beşiktaş Kadın Futbol Takımı, yarın saat 17.00’de oynanacak Vodafone Kupası maçında İspanya’dan Atletico de Madrid Bayan Futbol Takımı ile karşılaşacak. Biletleri stat gişelerinden temin edilebilen maça girişler bedava olacak ve Passolig gerekmeyecek.

Maçın tanıtım toplantısı; Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, Beşiktaş Futbol Altyapılar ve Bütün Branşlar Spor Okullarından Sorumluluk Sahibi Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Fidan, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcıları Engin Aksoy ve Meltem Bakiler Şahin, kadın futbol takımı teknik ekibi ve sporcuların katılımıyla Vodafone Park’ta gerçekleştirildi.

AHMET NUR ÇEBİ’DEN MAÇA DAVET

Siyah-beyazlı kulübün başkanı Ahmet Nur Çebi, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, “Beşiktaş, Türk sporunun mihenk taşı, kurulduğu günden bu yanlamasına yalnızca erkeklerin değil kadınların da spor yapma olanağı bulduğu bir kulüp. 1936 yılında Berlin Olimpiyat Oyunları’na Türkiye’yi temsilen bayan sporcu gönderen ilk kulüp. Beşiktaş’ta yetişen Halet Çambel ve Suat Fetgeri milli forma ile olimpiyat oyunlarına katılan ‘birincil Türk bayan sporcular’ olarak Türk spor tarihine isimlerini yazdırdılar. İlerleyen yıllarda da kadınlarımız hentboldan voleybola, basketboldan futbola her branşta Beşiktaş çatısı aşağı spor yapma imkanı yakaladı. Beşiktaş olarak en büyük kazancımız budur ve bundan da gurur duyuyoruz. Biz sporun cinsiyeti olmadığına inanıyoruz; yeteneği ve azmi olan herkes Beşiktaş çatısı altında her spor dalında temsil edilebilir. 80 sene önce Türkiye’den olimpiyatlara birincil kere bayan sporcu gönderen bir kulübün temsilcileri olarak, hayatın her alanında olduğu gibi sporda da eşitlikten yanlamasına olduğumuzun altını çizmek isterim. Vodafone ile bayan futbolunda yakaladığımız başarılı çizgiyi devam ettirmeye kararlıyız” dedi.

Taraftarları yarınki maça ağirlama eden Başkan Çebi, “Sporcu yetiştiren, altyapıya önem veren, olimpiyatlarda başarılı sporcular yetiştiren bir camianın oluşması hepimizin ortak çabasıyla mümkün olacak. Türk spor camiasının birincil ve lokomotif kulübü Beşiktaşımız, bu dönüşümde üstüne düşen görevi yerine getirmeye hazırlanmış. Vodafone ile Dünya Kadınlar Günü’ne özel düzenlenen bu etkinlik, futbolun yalnızca erkek egemenliğinde olmadığını, kadınların da yeteneklerini sergileyebileceğini gösteriyor. Dört Büyük kulüp aralarında kadın futbol branşında takımı olan ve bu branşa yardım veren tek kulübüz. Kadınlarımızın futbolun içinde olmalarını çok önemsiyoruz. Bu kapsamda kadın futbolunun gelişmesine takviye olan sponsorumuz Vodafone’a da keza teşekkürlerimi sunuyorum. Dünya Kadınlar Günü’nde bütün kadınlar için sahaya çıkıp çaba edecek kadın futbolcularımıza başarılar diliyor, tüm taraftarlarımızı ve camiamızı Atlético de Madrid ile yapacağımız bu heyecanlı müsabakayı izlemeye gösteri ediyorum” diye konuştu.

“FUTBOLDA ‘BEN VARIM’ DİYEN KADINLARIN YANINDA OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan ise cinsiyet eşitliğine büyük yük verdiklerini belirtti. Beşiktaş ile bu defa bayan futbolu için güçlerini birleştirdiklerini anlatan Deegan, “Niyet odaklı bir şirketiz. Teknolojiyi insanların hayatını iyileştirmek için uygulamak istiyoruz. Herkesi kapsayan bir dijital toplum hedefliyoruz. Cinsiyet eşitliğine ağırlık veriyoruz. Futbol erkek işidir aramak, yanlış. Kadınlar da asgari erkekler değin iyi futbol oynayabilir. Vodafone Kupası’nda bunu defalarca birlikte göreceğiz. Takımlarımıza başarılar diliyorum. Sayın Başkan’a ve Beşiktaş camiasına teşekkür ediyorum. Kadın futbolunu desteklemeye devam edeceğiz. Futbolda ‘Ben varım’ diyen kadınların yanına olmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

“CİNSİYET AYRIMCILIĞININ ÖNLEMEK İSTİYORUZ”

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ise etkinlikle ilgili şunları söyledi: “Ayrıca sporu ayrıca de sosyal sorumluluğu içinde barındıran bir projeye imza atıyoruz. Bugüne kadar kadınların güçlenmesine yönelik birçok projeye imza attık. ‘Futbolda ben varım’ diyen bütün kadınları destekliyoruz. Cinsiyet ayrımcılığının önüne geçmek istiyoruz. İnanıyoruz fakat yarın Vodafone Park ayrıntılarıyla dolacak. Maça gelecek her bir sporsever için Beşiktaş Bayan Futbol Takımı’na destekte bulunacağız. Türkiye’de kadın futbolunu yaygınlaştırmak istiyoruz. Vodafone Kupası’nın bu konuda önemli bir farkındalık sağlayacağını düşünüyoruz.”

“CİNSİYETÇİ ÖNYARGILARI KIRMAK GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Beşiktaş Kadın Futbol Takımı’nın kaptanı Esra Erol da cinsiyetçi önyargıları kırmak gerektiğini dile getirdi. Esra Erol, “Cinsiyetçi önyargıları acıtmak gerektiğini düşünüyorum. Beşiktaş Bayan Futbolu Takımı olarak, sosyal bir görev da üstlendik. Herkese kadınların zinde olduğunu ve futbol oynayabileceğini göstermek istiyoruz. Sponsorumuz Vodafone’a fazla teşekkür ediyoruz. Vodafone’un futbolda ‘Ben varım’ diyen kadın oyuncuları desteklemesi çok değerli. Atlético de Madrid ile maç yapacak olmanın heyecanı içindeyiz. Kendimize güveniyoruz. Bu maçın bizi en fazla motive eden yanı, Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir maç olması. Bu maçı yalnızca kadın futbolcular için değil, dünyadaki bütün kadınlar için oynayacağız” dedi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı